Allwyn a 0xCollection představí novátorské digitální dílo Refika Anadola na zahájení Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha

Společnost Allwyn uzavřela partnerství s iniciativou 0xCollection, jejímž cílem je podpora umění prostřednictvím rozvoje a uchovávání současných digitálních děl. V rámci zahájení letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha představí Allwyn a 0xCollection digitální malbu Dvořákovy sny od amerického umělce tureckého původu Refika Anadola.

Spolupráce s iniciativou 0xCollection je přirozeným výsledkem snahy společnosti Allwyn vytvářet pozitivní příležitosti pro každého. Nové partnerství staví na bohaté historii technologických inovací – od vlastního podnikání až po umění – jimiž se společnosti Allwyn může pochlubit. Partnerství s iniciativou 0xCollection jen podtrhuje dlouhodobou podporu prestižních a unikátních kulturních projektů společností Allwyn.

Dílo Dvořákovy sny vzdává hold světově proslulému skladateli Antonínu Dvořákovi. K vidění bude od 7. do 13. září před budovou pražského Rudolfina, jež je dějištěm hlavních akcí Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha.

Společnost Allwyn je současně sponzorem výstavy Synesthetic Immersion, první skupinové výstavy pořádané iniciativou 0xCollection ve dnech 6. září až 19. října v moderních prostorách Arts Space na pražské Bořislavce. Výstava představí díla osmi předních současných umělců nových médií, kteří se ve své tvorbě zabývají pronikáním kultury do technologických forem.

Po skončení výstavy v Praze se jak Dvořákovy sny, tak i díla z kolekce iniciativy 0xCollection vydají na světové turné plánované pro roky 2024 a 2025.

Robert Chvátal, generální ředitel skupiny Allwyn, k novému partnerství uvedl: „Společnost Allwyn je patřičně hrdá na svou roli podporovatele umění a umělců různých směrů a žánrů. Naše partnerství s iniciativou 0xCollection je toho důkazem. Jako firma chceme být v čele inovací, a to se projevuje i při volbě partnerství, v nichž spojujeme naše novátorské uvažování s podobně kreativními organizacemi tak, abychom přinášeli prospěch celé společnosti.”

Elle Anastasiou, ředitelka iniciativy 0xCollection, řekla: „Jménem 0x jsem nesmírně vděčná společnosti Allwyn za její štědrou podporu vůbec první výstavy 0xCollection, která se uskuteční právě v Praze. Bez této podpory by to nebylo možné. Spolupráce mezi lídry v moderních technologiích a lídry v umění je samou podstatou našeho poslání, jež překračuje hranice mnoha oborů. Díky podpoře společnosti Allwyn dokážeme naplňovat naše cíle veřejně vystavovat a podporovat osvětu v tom nejlepším, co spojení moderních technologií a umění nabízejí.”

Čtěte dál …

Zpátky do školy… i v lázních

Začíná podzim a s ním se neodmyslitelně pojí návrat dětí do školních lavic. Málokteré rodiče by proto napadlo, že je pro dítě právě podzim a zima ideálním časem, kdy navštívit lázně. „V zimních měsících mohou malí pacienti uniknout z měst, kde je dusí smog, sem do...

pokračovat ve čtení

Česko Slovensko má talent opět s Kozubem

Další díl Česko Slovensko má talent přivítá mezi tradiční porotu ve složení Jakub Prachař, Marta Jandová, Diana Mórová a Jaro Slávik – opět showmana Štěpána Kozuba. Moderaci obstarávají celou show David Gránský a Jasmina Alagič Vrbovská. Nenechte si ujít světovou...

pokračovat ve čtení