S WocaBee se žáci těší i na písemky!

Aplikace WocaBee pro výuku cizích jazyků se na českých základních a středních školách používá již čtvrtým rokem. Za tuto dobu se počet uživatelů zvýšil z původních několika stovek na téměř 53 000 spokojených žáků a učitelů. Podle průzkumu se shodují na tom, že aplikace jednoznačně pomáhá zlepšit jazykové dovednosti. Žáci si v aplikaci rádi procvičují slovní zásobu, a tak se těší nejen na učení, ale dokonce i na psaní písemných prací!

WocaBee je webová aplikace pro školy určená k učení slovíček, která se používá od roku 2018 již v 9 evropských zemích. Jako moderní nástroj pro výuku jazyků přináší školám skutečné výsledky, pokud jde o zvyšování úrovně znalostí žáků.

Aplikace funguje online na jakémkoli zařízení – mobilu, tabletu nebo počítači. Její používání je velmi snadné – učitel do aplikace zadá balíčky slovíček, které si studenti procvičují za domácí úkol. Zadávání je velmi rychlé a pohodlné díky funkci inteligentní predikce a také díky předpřipraveným balíčkům pro učebnice.

Žáci si procvičují slovní zásobu pomocí 7 různých metod a také obrázků. Aplikace umí číst i slova a pomocí mikrofonu dokonce zkontrolovat výslovnost žáka. WocaBee se individuálně přizpůsobuje chybám ve slovní zásobě každého žáka – využívá k tomu tzv. umělou inteligenci.  

Učitel má možnost spustit písemné práce, které jsou ihned automaticky vyhodnoceny, nebo vytvořit online hru se slovní zásobou pro jednotlivce i skupiny. Učitel má přehled o tom, jak žák v aplikaci pracuje, a také o tom, ve kterých slovíčkách dělá nejčastěji chyby.

Kromě standardní verze je WocaBee od tohoto školního roku k dispozici také pro nejmenší děti ve věku od 4 do 7 let. V této verzi si děti procvičují slovní zásobu pomocí obrázků, kterých je v aplikaci k dispozici více než 700.

Autorem aplikace je mladý programátor Michal Ošvát. „Jsem velmi rád, že si aplikace našla cestu do českých škol. Je to skutečně moderní nástroj, který zlepšuje znalosti žáků a usnadňuje práci učitelů. Třídy, které ji ve výuce vyzkoušely, se k ní opakovaně vracejí a hodnocení aplikace se stabilně drží na 5 hvězdičkách z 5.“

V červenci 2020 provedla společnost WocaBee rozsáhlý online průzkum, kterého se zúčastnilo 503 učitelů a 1410 žáků. Výsledky byly jednoznačné – až 98 % učitelů potvrdilo, že se jejich žáci díky WocaBee zlepšili v jazykových dovednostech, totéž tvrdilo až 96 % samotných žáků. Kromě toho označili zlepšení znalostí a známek za nejlepší přínos při používání aplikace. Pro učitele to bylo především zvýšení motivace ve třídě a snadné používání.

WOCABEE TOP BENEFITY podle učitelůWOCABEE TOP benefity podle žáků
Zvyšování motivace žákůZlepšení vědomostí
Snadné použitíHravé učení, které baví
Zjednodušení práce učiteleMožnost učit se kdykoliv

„Od učitelů, žáků i vedení školy dostáváme mnoho pozitivních ohlasů. Nechybí komentáře, že se žáci těší na zkoušku nebo že žádají učitele, aby jim dal nová slovíčka do domácího úkolu. Pro žáky je učení jazyka s WocaBee zábava a podle jejich slov jsou rádi, že jsou konečně závislí na něčem dobrém, tj. na učení.J,“ dodává Michal Ošvát.

WocaBee je pro učitele a školy zdarma. Žáci platí přijatelnou cenu 25 Kč měsíčně za 1 cizí jazyk, případně si škola může aplikaci zaplatit sama. V závislosti na počtu zakoupených licencí jsou od tohoto školního roku k dispozici také zajímavé množstevní slevy.

WocaBee si můžete nezávazně vyzkoušet na celý měsíc na adrese www.wocabee.app. Pokud se rozhodnete pokračovat a objednáte si placenou verzi aplikace pro svou třídu nejpozději do 15. října 2021, získáte pro sebe a své žáky zajímavý dárek – online kurz angličtiny nebo němčiny v nové jazykové aplikaci pro samouky – LangBee v hodnotě 5 €. Žáci se mohou učit cizí jazyk i doma mimo vyučování nebo mohou kurz svěřit sourozenci či rodičům.

Čtěte dál …