Pomohli jsme modernizovat jazykové vzdělávání na školách. Soutěže s podporou ALL4FUN.CZ se zúčastnilo téměř 100 tisíc žáků.

.

Portál all4fun.cz se v tomto školním roce stal mediálním partnerem online jazykové soutěže pro školy Jazykový WocaBee šampionát. Moderní vzdělávání v oblasti cizích jazyků jsme podpořili poskytnutím mediálního prostoru na odprezentování úspěchů žáků a studentů v učení. Čtvrtého ročníka soutěže zúčastnilo téměř 100 tisíc žáků z celé České a Slovenské republiky.

Mezinárodní soutěž Jazykový WocaBee šampionát se uskutečnila na našich školách v termínu říjen – prosinec 2022. Žáci základních a středních škol v ní soutěžili v učení cizích jazyků ve čtyřech kolech – od okresního, krajského až po celostátní kolo a bonusové česko-slovenské finále. Soutěž probíhala výhradně online v aplikaci WocaBee pro učení cizích slovíček a kritériem hodnocení v jednotlivých kolech soutěže byla píle žáků v učení se nové slovní zásoby.

O té vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci. WocaPoints. V každém kole soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho studenta. V šampionátu tak třída soutěží jako tým a v jazycích se na rozdíl od jiných školních soutěží zlepšují všichni žáci.

Vítězi celostátního kola v České republice a zároveň česko-slovenskými šampionkami se staly žákyně páté třídy na Základní škole v obci Brněnec v okrese Svitavy. Své prvenství v celostátní soutěži zpečetili jednoznačným vítězstvím v závěrečném česko – slovenském finále. Porazili tak celkem 7065 tříd zapojených do soutěže, včetně starších žáků a středoškoláků. Během soutěže se naučili 1091 anglických slovíček a pro školu získali 60 tisíc Kč na modernizaci vyučování.

Organizátor soutěže a autor aplikace WocaBee Ing. Michal Ošvát hodnotí čtvrtý ročník šampionátu následovně: „Letošní Jazykový WocaBee šampionát byl skutečně výjimečný nejen z pohledu účasti, ale také výkonů studentů. Dosažené počty bodů za učení slovíček již od okresního kola vysoko přesahovaly předchozí ročníky. Tím nejdůležitějším výsledkem je ale motivace všech zapojených žáků a studentů zlepšovat se v cizích jazycích a jejich radost z učení. Chtěl bych zároveň poděkovat našim partnerům za podporu soutěže a moderního jazykového vyučování na našich školách.“

Celkové výsledky soutěže jsou dostupné zde: www.wocabee.app/soutez

Čtěte dál …

Svatý grál na Prima ZOOM

Ve španělské Valencii stojí úctyhodná katedrála, která skrývá tajuplný zlatý kalich zdobený vzácnými kameny. Tento historický objekt nevyčíslitelné hodnoty je považován za legendární svatý grál. Přesto existují i jiné artefakty z různých koutů světa, o kterých se říká...

pokračovat ve čtení