Ministerstvo školství udělilo záštitu online jazykové soutěži pro školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy udělilo v říjnu záštitu třetímu ročníku mezinárodní online jazykové soutěže pro školy s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Soutěž je určena pro všechny základní a střední školy v České republice a uskuteční se v aplikaci k učení cizích slovíček pro školy WocaBee. Kritériem hodnocení v soutěži je motivace žáků učit se novou slovní zásobu a třídy v ní soutěží jako tým. Vítězná třída z celostátního kola si v závěrečném finále změří síly v učení cizích jazyků s nejlepšími ze Slovenska. Před rokem se do soutěže zapojilo 45 tisíc žáků z obou zemí, v tomto roce organizátoři očekávají téměř dvojnásobnou účast.

Soutěž Jazykový WocaBee šampionát v učení cizích slovíček se v České republice uskuteční již potřetí. Mohou se do ní zapojit žáci všech ročníků základních a středních škol, kteří se učí jakýkoli cizí jazyk. Kritériem hodnocení v soutěži nejsou konkrétní vědomosti, ale píle v učení se slovní zásoby. O té vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci WocaBee, tzv. WocaPoints. Čím více žáci slovíčka procvičují, tím více se i naučí.

V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si, na rozdíl od jiných školních soutěží, své znalosti zlepšují všichni žáci ve třídě.

„Jsme velmi rádi, že v tomto školním roce můžeme Jazykový WocaBee šampionát v České republice organizovat pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Věříme, že to bude další motivace pro školy zapojit se a zlepšit svým žákům jazykové znalosti. Konkrétně vítězové celostátního kola z minulého roku, žáci deváté třídy z obce Výprachtice nacházející se v okrese Ústí nad Orlicí, se během šampionátu naučili až 535 nových slovíček, to byl opravdu skvělý výkon,“ říká Michal Ošvát, organizátor soutěže a autor aplikace.

Zapojení škol do Jazykového WocaBee šampionátu každoročně roste. Pokud v prvním ročníku soutěžilo v učení jazyků přibližně 25000 českých žáků, v minulém školním roce byla celkováúčast v soutěži až 45 000 žáků. V tomto roce očekávají organizátoři soutěže účast až 70-80 000 žáků.

Školy a učitelé mohou žáky přihlásit do soutěže Jazykový WocaBee šampionát do 18. října 2021. Přihlašování je velmi jednoduché – stačí na stránce organizátora www.wocabee.app objednat bezplatnou měsíční verzi aplikace. Do slosování o hodnotné ceny jsou zařazeny všechny třídy, které splní velmi jednoduché podmínky.

Co se týká hlavní soutěže, okresní kola se uskuteční v termínu 20.-29. října. Vítězové okresů postoupí na začátku listopadu do krajských kol a krajští šampióni se setkají v celostátním kole v druhé polovině listopadu. Od minulého školního roku se Jazykový WocaBee šampionát stal mezinárodní soutěží. Vítězové celostátního kola se tak na začátku prosince virtuálně „setkají“ v bonusovém česko-slovenském finále.

Na všechny účastníky Jazykového WocaBee šampionátu čeká 1.11.2021 losování o atraktivní ceny a pro vítězné třídy v jednotlivých kolech jsou připraveny zajímavé odměny od organizátorů i partnerů soutěže. Více informací o cenách a podmínkách soutěže jsou dostupné na: https://www.wocabee.app/soutez.

Čtěte dál …