Jazykový WocaBee šampionát očekává rekordní účast!

V druhé polovině října odstartuje na českých školách již třetí ročník mezinárodní online jazykové soutěže. Jazykový WocaBee šampionát se uskuteční v aplikaci k učení cizích slovíček WocaBee, která se na našich školách využívá již čtvrtý školní rok. Před rokem se do soutěže zapojilo 45 tisíc žáků z České a Slovenské republiky, kteří se v závěru soutěže učili jazyky i několik hodin denně. V tomto školním roce očekávají organizátoři téměř dvojnásobnou účast.

V Jazykovém WocaBee šampionátu již tradičně soutěží žáci všech ročníků základních a středních škol, kteří se učí jakýkoliv cizí jazyk. Kritériem hodnocení v soutěži nejsou konkrétní vědomosti, ale usilovnost v učení se slovní zásoby. O té vypovídají body získané za procvičování slovíček, tzv. WocaPoints. Čím více žáci slovíčka procvičují, tím více se i naučí.

V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si, na rozdíl od jiných školních soutěží, své vědomosti zlepšují nejen ti nejlepší žáci, ale i ti s horším prospěchem. Celá soutěž probíhá přímo v oblíbené online aplikaci WocaBee.

„V Jazykovém WocaBee šampionátu není cílem hodnotit vědomosti žáků, ale to, jak jsou motivováni k učení. V uplynulých ročnících soutěže se žáci učili slovíčka i několik hodin denně, čímž si výrazně zlepšili slovní zásobu. Konkrétně vítězové celostátního kola z minulého roku, žáci deváté třídy z obce Výprachtice v okrese Ústí nad Orlicí, se během šampionátu naučili až 535 nových slovíček, to byl opravdu skvělý výkon,“ říká Michal Ošvát, organizátor soutěže a autor aplikace.

Počet škol zapojených do Jazykového WocaBee šampionátu každoročně roste. Pokud v prvním ročníku soutěžilo v učení jazyků přibližně 25000 českých žáků, v minulém školním roce byla celková účast v soutěži až 45000 žáků. „V tomto roce jsme posilnili komunikaci o soutěži směrem ke školám a k učitelům cizích jazyků. Zároveň vzhledem k zaběhnuté tradici a dobrým zkušenostem škol s WocaBee věříme, že celková účast v šampionátu by mohla překročit i hranici 80 tisíc účastníků,“ dodává M. Ošvát.

Školy a učitelé mohou žáky přihlásit do soutěže Jazykový WocaBee šampionát do 15. října 2021. Přihlášení je velmi jednoduché – stačí na stránce organizátora www.wocabee.app  objednat bezplatnou měsíční verzi aplikace. Do losování o hodnotné ceny jsou zařazeny všechny třídy, které splní velmi jednoduché podmínky.

Co se týká hlavní soutěže, okresní kola odstartují ve středu 20. října. Vítězové z okresních kol postoupí na začátku listopadu do krajských kol a krajští šampióni se utkají v celostátním kole v druhé polovině listopadu. Od minulého školního roku se Jazykový WocaBee šampionát stal mezinárodní soutěží. Vítězové celočeského kola se tak na začátku prosince virtuálně „setkají“ v bonusovém česko-slovenském finále.

Na všechny účastníky Jazykového WocaBee šampionátu čeká 1.11.2021 losování o atraktivní ceny a pro vítězné třídy v jednotlivých kolech jsou připravené zajímavé odměny od organizátorů a partnerů soutěže. Více informací o cenách a podmínkách soutěže najdete na: https://www.wocabee.app/sutaz/.

Jazykový WocaBee šampionát v České republice podpořili:
Hlavní partneři: HAPPY, LangBee, Mixit
Partneři: Alza.sk, Anton Toma, Dedoles, Inspio, Martinus, Vydavateľstvo FLP
Mediální partneři: all4fun.cz, Učitelské noviny

Čtěte dál …

Začaly kultovní Hry a hlavolamy: Dan Přibáň křtil novinku, která vzdává hold dobrodruhovi Emilu Holubovi, pískem ze svých výprav. 26. ročník herní výstavy probíhá do soboty 24. září 2022.

Po dvouleté pauze se dnes na Novoměstskou radnici v Praze 2 na Karlově náměstí vrací oblíbená výstava Hry a hlavolamy. Tradiční čtyřdenní akce slibuje spoustu zábavy pro děti i dospělé. V prostorách historického sálu návštěvníci objeví stovky společenských a deskových...

pokračovat ve čtení