BNP Paribas darovala Člověku v tísni více než 500 tis. Kč

V rámci prestižního tenisového turnaje Billie Jean King Cup by BNP Paribas, který se konal první listopadový víkend v pražské O2 Aréně, proběhla také iniciativa Esa od srdce (Aces from the Heart).  Za každé eso na turnaji věnovala bankovní skupina BNP Paribas organizaci Člověk v tísni 50 EUR na podporu sociálních a vzdělávacích projektů pomáhajících dětem v České republice, zejména dětem z vyloučených lokalit.

BNP Paribas spustila projekt Aces from the Heart v roce 2015. Tato iniciativa podporuje různé sociální a svépomocné projekty zaměřené na životní prostředí, genderovou rovnost nebo začleňování mládeže. Od roku 2015 bylo darováno již téměř 15 milionů Kč (600 000 EUR).

„V Praze pak BNP Paribas přispěla částkou přes 500 tis. Kč (20.000 EUR) charitativní organizaci Člověk v tísni. Ta je využije na podporu sociálních a vzdělávacích projektů pomáhajících zejména dětem ve vyloučených lokalitách. Jsme moc rádi, že prostřednictvím této prospěšné iniciativy můžeme pomoci také konkrétním potřebným projektům v ČR,“ říká Robert Springinsfeld, CEO BNP Paribas Česká republika.

„Děkujeme BNP Paribas za to, že díky tomuto finančnímu daru můžeme podpořit děti zapojené v našich vzdělávacích službách. Využijeme ho pro podporu dětí v předškolních klubech, doučování a v kariérním poradenství,“ upřesňuje Kristína Česálková z organizace Člověk v tísni.

Čtěte dál …

Druhý život stíracím losům od Sazky dají deodorizační eko puky nebo frisbee. Studentská výzva Reborn design 2024 zná své vítěze

Reborn design 2024, inovativní projekt zaměřený na podporu mladých designérů, architektů a kreativců, zná své vítěze. Letošnímu ročníku soutěže, v níž účastníci vytváří smysluplné produkty z druhotných surovin, dominují stírací losy od Sazky. Ty i díky vítěznému...

pokračovat ve čtení