Barevné Vánoce s ručně vyráběnými vánočními ozdobami Koulier

Zimní období je spjato s poklidem a bílou sněhem zapadanou krajinou. Tento poklid je, ale každoročně narušen téměř všemi očekávanými Vánoci. Je to období, na které se připravujeme dlouhodobě, ať už přípravou ručně dělaných nebo pracně vybíraných dárků pro naše nejbližší, tak zkrášlováním domovů. Je to čas dobrého jídla, nejrůznějších vůní, setkávání se s přáteli a širší rodinou, ale především je to období barev. O nich se zmiňují téměř všichni malíři, Vasilij Kandinskij říká: „Barva je síla, která přímo ovlivňuje duši“. Řada lidí zachovává vánoční zdobení v duchu rodinných tradic, opatrují ozdoby pro prarodičích. Někdo se nechá unést módní vlnou, která zasáhla i do vánočních ozdob. Na každý rok jsou oznamovány trendy barev, do kterých by se mohly stromečky zahalit. Letos by to měla být červená a zlatá. Nově vzniklá česká značka Koulier nabízí svým zákazníkům jakékoli barevné variace i tvary vánočních ozdob. Na ozdoby lze namalovat jména svých blízkých, nebo dokonce dát svůj rodinný erb. To vše je možné vidět na vlastní oči 17. listopadu tohoto roku v obci Oflenda, kde vznikl nový výrobní závod těchto českých, ručně vyráběných a foukaných vánočních ozdob. Pokud se nemůžete přijet podívat osobně na kreativní dílny na Oflendu, lze vše objednat na e-shopu, který bude spuštěn v průběhu měsíce listopad nebo u spřátelených partnerů. Koupí těchto ozdob oživíte nejenom svůj vánoční strom, ale pomůžete i zachování rukodělné tradice výroby vánočních ozdob v Čechách.

„První kolekce ozdob jsme začali tvořit už v září s ambicí, aby ve výrobním programu zůstaly navždy,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. Přáli jsme si připravit něco nadčasového, a tak jsme se rozhodli pro témata ryze česká. Jsou to například vlastenecké perníčky v barvách naší trikolóry a také motivy českých pohádek. Jako námět pro pohádkový strom může být třeba stromeček Tři oříšky pro Popelku, kde jsou, kromě ozdob v podobě tří oříšků, rovněž ozdoby v barvách šatů, které Popelka v průběhu filmu oblékla,“ dodává Kateřina Šrámková.

„Protože začátky firmy, která vznikla na počátku září, jsou těžké, měli jsme také ambici dodávat ještě na letošní vánoční trh, oslovili jsme některé řetězce s nabídkou zásobení jejich prodejní sítě v předvánočním období. Jsme velmi rádi, že se nás společnost ROSSMANN ČR rozhodla podpořit a od 10. listopadu jsou vánoční ozdoby značky Koulier dostupné ve většině prodejen toto drogistické sítě,“ uvádí výrobní ředitelka Růžena Secká. „Do sítě ROSSMANN jsme dodali 8 druhů kompletů po 4 ks, jsou mezi nimi klasické baňky v červených tónech, transparentní baněčky, figurky sněhuláčků a bílé šištičky. Moje nejoblíbenější je zlaté kvítí, které je posazeno na naší „koulierovskou“ modrou.  Tato zakázka nám dala zabrat. Jednalo se celkem o 27 600 kusů ozdob, které jsme dokázali vyexpedovat během tří týdnů,“ dodává Růžena Secká.

„Těší nás, že jsme do našeho sortimentu mohli zařadit i ryze českou značku Koulier, jejíž produkty jsou vyráběny ručně. Věříme, že tyto exkluzivní ozdoby naše zákazníky potěší a zpříjemní jim atmosféru Vánoc,“ uvedl Vít Podešva, generální ředitel ROSSMANN ČR.

Kolektiv foukačů a malířek nově založené značky Koulier se po vyexpedování této velké zakázky začal intenzivně připravovat na státní svátek 17. listopadu, kdy je naplánovaný na Oflendě první den otevřených dveří. V prozatímní podnikové prodejně bude možno zakoupit nové kolekce nebo si nechat dozdobit baňky na přání. Budou k mání vlastenecké perníčky Koulier, ve kterých se snoubí tvarosloví a dekory zdobení klasických českých perníčků s barvami trikolóry. Výsledek působí jako by byly zdobené polevou šlehanou z bílků. Tyto ozdoby se věší na bílou stužku, aby vynikla jejich krása.

Zvonky štěstí znázorňují symbol radosti, se kterou na Oflendě spustili novou značku Koulier. Jsou ve 3 velikostech a prolínají se v nich metalické efekty.

A protože k Vánocům patří pohádky a nejznámější jsou Tři oříšky pro Popelku, vytvořil Koulier kolekci, respektive trojkolekci, která je inspirovaná šaty, které Popelka nalezla v každém ze svých tří oříšků. Kolekce První oříšek neboli Myslivecká jsou sametové tóny, lesní motivy, zvířátka, peří a šišky. Kolekce Druhý oříšek neboli Plesová působí lehounce jako závoj, kterým měla Popelka zahalený obličej na zámeckém plese. Je růžovomodrá s peříčky a dominují jí něžné labutě a ptáčkové v růžových tónech. Doplňují ji modré baňky s kašmírovým vzorem. Kolekce Třetí oříšek čili Svatební vyvolává představu zasněžené pláně, po které Popelka cválala na koni v závěru filmové pohádky. Je sametově bílá s modrými akcenty, nechybí v ní špice jako korunka a bílé labutě s náhrdelníky. Ke každému cyklu existují krásné tři oříšky na zelené stužce a zvonečky, protože když zazvonil zvonec, byl pohádky konec.

K těmto prvním kolekcím doplnily šikovné ruce z firmy Koulier ročníkové kolekce v klasických barevných kombinacích: bílo-zlatá, červeno-zlatá a červeno-bílá.

Souběžně s tím vznikala naprosto unikátní kolekce Česká louka, která je posazena na velkých transparentních baňkách s lučními květy, ručně malovanými. Tato bude sběratelskou kolekcí, protože jí vyrobí na Oflendě pouze 100 ks, budou se na ní přijímat záznamy a bude číslovaná.

„Nemyslíme si, že každý hned půjde, a vše, co doma má, vymění. Může jít o jednu, dvě nové ozdoby, například se jménem nově narozeného člena domácnosti. S ozdobami se dá neskutečně hrát a nemusí se přitom jednat o každoroční novinky. Máme v plánu pro příští rok, že budeme umět doplnit i rodinnou kolekci ozdob po rodičích, ze které se lety rozbila část ozdob. Přáním a fantazii našich zákazníků se nebráníme, naopak je to pro nás výzva. Vánoce mají být přece hlavně šťastné a veselé,“ dodává Kateřina Šrámková

Letos poprvé bude značka Koulier dodávat i na zámek Loučeň, kde ozdobí několik komnat v rámci speciálních vánočních prohlídek Příběh vánočního stromečku, které začínají také 17. listopadu.

Vánoční ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, který bude spuštěn v druhé polovině listopadu tohoto roku, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě, v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách a u dalších partnerů, jako například ve sklárně Tasice u Kutné hory. A dále v prodejnách ROSSMANN.

 .         

Nová značka českých vánočních ozdob Koulier se vyrábí na Oflendě na Vysočině. Majitelé-manželé Šrámkovi tak navazují na dlouholetou tradici výroby vánočních ozdob v České republice a její založení považují za důležitý krok v uchování rukodělné tradice výroby a malování foukaných skleněných českých vánočních ozdob u nás. Rozhodujícím aspektem pro toto rozhodnutí bylo uzavření jiné provozovny na Chrudimsku, ze které bylo na jaře 2021 propuštěno přes 20 kvalifikovaných sklářů. Šrámkovi jim nabídli pracovní uplatnění. A dále také skutečnost, že současný majitel podniku má rodinné kořeny právě na Vysočině a jednu výrobu již vlastní. Nově založený podnik na výrobu vánočních ozdob Koulier se zaměří na nové trendy, které představí již pro nadcházející vánoční sezonu.

Petr Šrámek je ředitelem výroby interiérů na míru – Atelier-s. Interiéry vyrábí a dodává firma svým zákazníkům již 29 let. Specializací Ateliéru-s je zátěžový nábytek pro hotely, restaurace, bary a jiné veřejné prostory. Kvalita je stěžejním faktorem. Podle individuálního požadavku zákazníka vyrábí jedinečný kus. Ještě stále totiž umí vyrobit dýhovaný nábytek s intarzovanými, masivními a řezbářskými prvky. Interiéry dodává i těm nejlepším řetězcům. Výroba nábytku je zajištěna týmem kvalifikovaných zaměstnanců a nejmodernější technologií CNC. Tato kombinace s tradičními řemeslnými postupy posouvá firmu mezi přední výrobce pro HORECA segment. Více informací naleznete na https://www.atelier-s.cz/.

Kateřina Šrámková je ředitelkou zámku Loučeň. Do obnovy jeho prohlídkových tras a zpřístupnění veřejnosti se pustila především z důvodu záchrany nemovitosti jako kulturní památky. Zámek Loučeň se za tu dobu stal jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Středočeském kraji. Postavený byl na počátku 18. století a vlastněný rody Valdštejnů, Furstenberků a Thurn-Taxisů, je provozovaný společností Zámek Loučeň a.s. a od 7. 7. 2007 je přístupný veřejnosti. Lákadlem pro návštěvníky je kromě prohlídek s kostýmovanými průvodci rozlehlý romantický anglický park s labyrintáriem, unikátní kolekcí 11 labyrintů a bludišť, postavené dle návrhu britského projektanta Adriana Fishera. Celý zámecký areál je památkově chráněný – http://www.zamekloucen.cz/. 12. královský labyrint, který na Loučeni vznikl při příležitosti 700 let od narození Karla IV., má velikost, tvar i symboliku inspirovanou labyrintem katedrály v Chartres. Loučeňský labyrint je doplněn kruhem o průměru 10 m na půdorysu české kotliny. Stezka kruhového labyrintu je nejenom geometrickým symbolem a připomínkou historie, ale především geo-energetickou spirálou nabitou pozitivní energií. Labyrint je kruhový, chartreského typu, s 11 řadami a kruhovým centrálním prvkem uprostřed. Soudobý charakter a přitažlivost pro návštěvníky dodává 12. labyrintu použití barevných prvků na jeho povrchu, ozvučení prostoru nad ním a možnost večerního nasvícení.

Jednou z nejstěžejnějších událostí zámku Loučeň je prohlídkový okruh Příběh vánočního stromečku, který je zde pro návštěvníky připravován od roku 2018. V letošním roce proběhne jeho 4. sezona a jeho tematické zaměření bude připomínkou Věhlasu průmyslu v Čechách za první republiky.

Čtěte dál …

Nenechte garáž stát v koutě

Sladit vzhled garáže nebo pergoly s rodinným domem nebo ji mít co nejrychleji a nejsnáze pod střechou? Nevybírejte mezi jedním nebo druhým. Řešení je plechová krytina. Ale pozor, je třeba zvolit správný typ. „U doplňkových staveb, jako jsou garáže, stodoly nebo různá...

pokračovat ve čtení