Už i děti z mateřských škol mohou soutěžit v cizích jazycích online

Soutěže, Vzdělávání

Na začátku listopadu odstartuje v České republice první online soutěž v učení cizích jazyků určená pro nejmenší děti. Děti z mateřských škol a v prvních ročnících základních škol si mohou procvičovat slovní zásobu ve verzi aplikace WocaBee pro děti ve věku 4-7 let. V soutěži se bude hodnotit píle v učení nových slovíček, učení probíhá výhradně prostřednictvím obrázků a zvuků. Soutěž s názvem Mini WocaBee šampionát se uskuteční v termínu 8.-12. listopadu 2021. Mateřské a základní školy, jakož i lektoři skupinových kurzů pro nejmenší děti do ní mohou své třídy přihlásit do 5. listopadu. Jazyková soutěž pro nejmenší se uskuteční v rámci online Jazykového WocaBee šampionátu pro základní a střední školy, který probíhá od 20. října pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Soutěž Mini WocaBee šampionát se v České republice uskuteční poprvé. Jejím organizátorem je poskytovatel aplikace WocaBee k učení cizích slovíček pro školy, která se na českých školách používá již čtvrtý školní rok. Až 98 % učitelů, kteří ji vyzkoušeli, v průzkumu* potvrdilo, že aplikace pomáhá žákům výrazně zlepšit jejich jazykové znalosti.

„Úspěch aplikace WocaBee na školách nás spolu s letošní rekordní účastí v Jazykovém WocaBee šampionátu inspirovali k vytvoření soutěže i pro nejmenší děti. Ty se učí jazyky v naší aplikaci WocaBee ve verzi pro děti pomocí obrázků a zvuků. Naším cílem je děti motivovat už v tomto věku k pravidelnému procvičování cizího jazyka,“ říká Michal Ošvát, autor aplikace a organizátor soutěže.

V Mini WocaBee šampionátu se budou hodnotit třídy na základě píle v procvičování slovní zásoby. O té vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci WocaBee, tzv. WocaPoints. Čím více děti slovíčka procvičují, tím více se také naučí. V soutěži vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Všichni zapojení žáci i učitelé mají zároveň možnost získat hodnotné ceny v losování.

Mateřské a základní školy, jakož i lektoři skupinových kurzů pro děti ve věku 4-7 let mohou své žáky přihlásit do soutěže Mini WocaBee šampionát do 5. listopadu 2021. Přihlašování je velmi jednoduché – stačí si na stránce organizátora www.wocabee.app objednat bezplatnou měsíční verzi aplikace, přičemž po přihlášení učitel zvolí verzi pro děti. Do slosování o hodnotné ceny jsou zařazeny všechny třídy, které splní velmi jednoduché podmínky. Losování se uskuteční 12.11.2021, samotná soutěž tříd se uskuteční v termínu 8.-12.11.2021. Více informací o cenách a podmínkách soutěže jsou dostupné na:

https://www.wocabee.app/minisoutez

*Průzkum společnosti WocaBee realizovaný prostřednictvím online dotazníků v červenci 2020 na vzorku 503 učitelů a 1410 žáků.

Čtěte dál …

Letní soutěž o nádhernou lanovku značky KOVAP

Už nevíte, čím zabavit vaše děti? Chcete je odměnit za vysvědčení? Máme pro vás tip – navštivte  https://eshop.kovap.cz/, kde zaručeně vyberete ten nejkrásnější dárek. Česká společnost KOVAP Náchod, s. r. o. je celosvětově známým výrobcem plechových hraček s tradicí...

pokračovat ve čtení

Hanka Mašlíková má doma trenéra MMA, přesto pokukovala po jiných chlapech. Přinese Monika Trávníčková štěstí „svému“ finalistovi?

HOpět po roce představil ředitel soutěže Muž roku David Novotný dvanáctku finalistů, kteří budou bojovat o titul nejsympatičtějšího muže České republiky. Ve 23. ročníku soutěže mužské krásy se tak vedle sebe postaví studenti, podnikatelé, učitel, řemeslníci,...

pokračovat ve čtení