Rolling Stones, Olivia Rodrigo, Anna Vaverková, David Kraus…. Mezinárodní soutěž klipů No Stress Music Video Awards zná finalisty!

V aktuálním 4. ročníku nezávislé mezinárodní soutěže hudebních klipů No Stress Music Video Awards se sešlo rekordních 142 klipů ze 14 zemí světa. Finalisty osmi kategorií jsou ROLLING STONES, OLIVIA RODRIGO, KALIFARNIYA, DAVID KRAUS, ADONXS, NOANNE, JAKUB KÖNIG, DUA LIPA, NOBRU, YASHA 96, ČERNÝ TESÁK, RUSTYx8, VYPSANÁ FIXA, ANNA VAVERKOVÁ, OUT OF LIMITS. Na výsledné podobě klipů se poprvé výrazně autorsky a kreativně podepsala AI.

Vítězové budou oznámeni 27. dubna v pražském Le Royal Theatre. Na slavnostním ceremoniálu vystoupí čerstvá držitelka Anděla Pam Rabbit, Dashi Stardust, Noanne, kapela Vlny a brazilský zpěvák Nobru X.

Když jsem před 4 lety vyhlašoval první ročník No Stress Music Video Awards, ani ve snu by mě nenapadlo, že už ve 4. ročníku vedle sebe budou The Rolling Stones, Dua Lipa, Olivia Rodrigo s Annou Vaverkovou či Davidem Krausem. Prostě megastars vedle beingstars. Za to musím poděkovat členům naší Síně slávy Dariuzsi Wolskimu a Jonasu Akerlundovi, kteří šíří jméno NSMVA i za hranicemi. Je to splněná vize, propojování talentů začínajících s těmi již osvědčenými. Je to sen, že festival, kterému věnujete tolik péče, vám to všechno vrací pozorností, kterou mu muzikanti a filmaři věnují s vidinou toho, že jejich práci oceníte. A to nemluvě o nominaci třeba takového Nicholase Houlta,“ konstatujeorganizátor soutěžeDavid Laňka.

Na rozdíl od jiných hudebních cen, které jsou nejen v České republice udíleny, se No Stress Music Video Awards nezaměřuje pouze na hodnocení hudebního snímku jako celku, ale oceňuje, stejně jako u filmu, i jednotlivé tvůrčí a umělecké profese, které jsou při tvorbě finální podoby videoklipu důležité. No Stress Music Video Awards jsou vyhlášeny v kategoriích: Nejlepší videoklip roku, Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší střih, Nejlepší herecký výkon, Cena za kreativní přístup, Nejlepší nízkorozpočtový klip, Šok roku.

Finalisty ze všech přihlášených klipů vybírala porota, ve které se sešli herec a hudebník Adam Ernest, herečka a influencerka Denisa Pfauserová, herec Lukáš Frlajs, kameraman Jan Drnek, výtvarník Sergio Caruso, filmový a televizní producent Kanat Torebay. Porota na základě diskuse nominuje také osobnost, která vstoupí do Síně slávy.

Mezinárodní soutěž No Stress Music Video Awards (NSMVA) se konala poprvé v roce 2020 s jasným cílem. Poukázat na zajímavé klipy, které, byť jsou často mistrovským dílem, své detailnější ocenění nemají, a podpořit tak jejich tvůrce. Do prvního ročníku se přihlásilo 111 videoklipů z 19 zemí. Cenu za videoklip roku tehdy získali tvůrci klipu francouzské kapely Caravan Palace. Vloni triumfoval klip Future Champ DJ Tribbse a Bena Cristovaa.

Oficiální web No Stress Music Video Awards:  www.nsmva.com

Čtěte dál …

České sklárny Koulier, Květná, Novosad a syn Harrachov a porcelánka Thun se stanou součástí doprovodného programu Karlovarského festivalu

Český výrobce skleněných vánočních ozdob Koulier společně s českými výrobci nápojového skla Květná a Sklárnou Novosad a syn Harrachov a největším českým výrobcem porcelánu Thun se stanou součástí doprovodného programu 58. ročníku Karlovarského filmového festivalu. A...

pokračovat ve čtení