Muž roku Dominik Chabr poveze na světovou soutěž krásy národní kostým za statisíce

Vítěz české soutěže Muž roku Dominik Chabr pojede reprezentovat Českou republiku na světovou soutěž Man of the year na Bali za pár dnů. Jedna z důležitých disciplín je předvedení národního kostýmu, rozhodl se s Annou Tejklovou připravit něco mimořádného. Kostým je inspirován vrcholem české gotiky za vlády Karla IV., konkrétně Kaplí svatého kříze na Karlštejně, kde jsou vsazené polodrahokamy do zlaté stěny. Jedná se o módní a současný trend a není to historická repblika. „Chtěla jsem navrhnout model, který odkazuje tomuto historickému období“ dodala návrhářka a malířka Anna Tejklová.

S výrobou kostýmu mu pomohla česká značka Preciosa, která věnovala nádherné kameny a odlité kotlíky. Kostým zdobí také naše národní znaky jako lev, moravskoslezská orlice a ručně malované ornamenty. Celková výroba kostýmu trvala desítky hodin. Pokud by se měl prodávat, jeho hodnota by byla přes 150 000Kč. Podobně pojatý kostým z České republiky ještě nikdo na světovou soutěž nevynesl.

Dominik se na tuto cestu připravoval hlavně fyzicky. „Měl jsem připravenou speciálně stravu na tuto soutěž od jeztesnami.cz, a také jsem se učil aglicky a chodil na kurz. Ve škole jsem měl hlavně nemčinu“ dodává usměvaný Dominik Chabr, který je v tuto chvíli jeden z nejúspěšnějších Mužů roku.

Hlavně má připraveny dárky pro další uchazeče a pro ředitele soutěže veze na Bali manžetové knoflíčky z Černínckého paláce, které se speciálně vyrábí pro ministry zahraničí. Součástí pobytu je charitativní aukce, u které se vyberou miliony dolarů na charitativní účely a to dva plyšáky. „Velmi se těším, je to pro mě něco nového, nové lidi, cestování, zážitky a nikdy jsem nebyl na Bali“ dodává Dominik, který by si rád do buducna rozšířil své schopnosti o herectví, které ho velmi baví.

„Jsem velmi hrdý na Dominika, je velmi pečlivý a svědomitý. Věřím, že uspěje v zahraničí a přiveze nějakou trofej“ dodal ředitel soutěže Muž roku David Novotný.

Čtěte dál …