Dáma roku 2023: Zvítězila žena, která porazila vážnou nemoc

Jako bájný Fénix z popela v roce 2020 vstala Hana Steinbergerová (66) z Pleteného Újezda. Tehdy jí byl odstraněn velký nádor z mozku a nikdo netušil, zda zákrok přežije. Nakonec vše dobře dopadlo. Tedy až na to, že došlo k poškození očního nervu. Paní Hana se rozhodla, že se nebude litovat a schovávat v ústraní, a přihlásila se do soutěže Československá Dáma roku 2023. Tu ve finále vyhrála!

V pražském Divadle Bez Hranic se o první místo ucházelo 12 finalistek. Konkurence byla velká! „Letos se mi rozhodovalo velice těžko. Zaujala mě většina soutěžících, což se mi stalo poprvé v historii,“ řekl zpívající spisovatel Richard Sacher, který byl jako tradičně členem poroty. „Vítězka mě fascinovala svým sportovním výkonem. To bych nedala, ani kdybych se rozkrájela,,“ prohlásila porotkyně, zpěvačka Marie Pojkarová, která stejně jako Richard Sacher zazpívala během doprovodného programu.

„Smekám před všemi finalistkami, já bych nesoutěžila ani náhodou,“ svěřila se doktorka Kateřina Cajthamlová, která zasedla do poroty a také předávala hlavní cenu.

Vítězka Hana Steinbergerová nejdříve dojala porotu i diváky v sále svým životním příběhem a následně všem vyrazila dech perfektní gymnastickou sestavou. „Postavu by jí mohla závidět nejedna teenagerka,“ uznal moderátor večera, herec Miroslav Šimůnek. Předpokládaná favoritka, pražská turistická průvodkyně Soňa Klapková (59), připomínající herečku Emílii Vášáryovou, skončila na druhém místě. Třetí byla bývalá kulturistka Monika Šlosrová (56) z Prahy. 

„Nečekala jsem, že několik dní před Vánoci tak rychle vyprodáme divadlo. Příští rok budeme muset pronajmout větší prostory. Jsem mile překvapená a zároveň nadšená z toho, že se galavečer vydařil nad očekávání,“ prozradila Lucy Junk ze společnosti StockholmDream Production, která soutěž Československá Dáma roku 2023 pořádala ve spolupráci s dobročinným spolkem Galerie Silných Srdcí. 

Foto: Jaroslav Hauer

Čtěte dál …

Fantastická parta míří do českých kin. Rodinný film o odvaze, představivosti a bezpodmínečném přátelství od tvůrců Ferdinanda a Rio 2 bude mít premiéru 25. 4.

Alfonso Quijote je 11letý chlapec s obrovskou fantazií. Jako správný potomek a legitimní dědic Dona Quijota stejně jako jeho pra, pra, pra, pradědeček neustále bojuje s monstry, které nikdo jiný nevidí. V boji proti zlu se on a jeho tři králíci spojí s dívenkou...

pokračovat ve čtení