Vše krásné ke Dni matek aneb ty nejhezčí dárky pro maminky na poslední chvíli

Druhá květnová neděle patří už tradičně všem maminkám, kterým právě v tento den připomínáme, jak moc nám na nich záleží. A přestože většina z nich je nejšťastnější, když je jejich rodina zdravá, spokojená a pohromadě, radost jim udělá i malý dárek od srdce.

Obvykle maminky dostávají květiny, ať už koupené v květinářství nebo ručně natrhané na zahradě za domem. Stejně tak je potěší dobrá večeře, kterou pro jednou nemusí obstarat ony samy a v neposlední řadě i malý dárek, vybraný s láskou. Oblíbenými drobnostmi, které na Den matek končí v dárkových taštičkách, je kosmetika – od balzámů na rty, pleťových krémů a solí do koupele až po beauty-tech sofistikované vychytávky.

Své místo v ní najdou i šperky, které celosvětově okupují přední příčky ve výběru těch nejlepších dárků. Podle Národní maloobchodní federace (NRF) utratili lidé jen ve Spojených státech minulý rok za náušnice, řetízky a prsteny přes 7,8 miliardy dolarů.

Relax a péče jako ideální dárek

Pokud hledáte kosmetickou drobnost na poslední chvíli, která by vaši maminku stoprocentně potěšila, nic nezkazíte solí, pěnou či olejem do koupele s přírodními esenciálními oleji od značky Kneipp – darujete jí tak chvilku hýčkání, odpočinku a péče o sebe sama. Ti, kterým přijde osamocený produkt příliš solitérní, pak mohou sáhnout po designových dárkových balíčcích.

Den matek je také ideální příležitostí, kdy té své dopřát něco speciálního, třeba v podobě masážního obličejového přístroje, díky kterému bude moct zažít ve vlastní koupelně kvalitní spa klidně každý den. Beauty-tech značka FOREO nabízí hned několik chytrých přístrojů, včetně ikon UFO či LUNA, jež si poradí s vráskami, černými tečkami i akné.    

Sůl do koupele Levandulové snění, 209 Kč, Kneipp

Sonický obličejový přístroj UFO 3 5-in-1, 8720 Kč, FOREO

Dárková sada olejů do koupele Můj moment, 449 Kč, Kneipp

Věnujte něco krásného

Vyjádřit mamince lásku můžete i šperkem, který pro ni bude mít sentimentální hodnotu. Značka Apart nabízí nespočet náhrdelníků, prstenů, náušnic a přívěsků vytvořených speciálně ke Dni matek. Vybírat tak můžete z několika výmluvných motivů, jako je srdce či nekonečno, a z různých variací na slovo „mama“, které jí každý rok připomenou, kdy a při jaké příležitosti jí byl šperk darován. 

Zlatý náhrdelník, anker, 4390 Kč, Apart

Pozlacený stříbrný přívěsek Beads se zirkony, 790 Kč, Apart

Pozlacený stříbrný náhrdelník se sklem, 1090 Kč, Apart

Čtěte dál …