Výpravy do historie, za dobrodružstvím a láskou s novými knihami českých autorů

Tři napínavé historické romány od dvou významných českých spisovatelek a jednoho spisovatele vycházejí v předvánočním čase.

V příběhu Kronika zapomenutého kněze Naďa Horáková vypráví příběh odehrávající se v templářské tvrzi v jihomoravských Čejkovicích, kdy se Komtur Eco chystá na předání majetku, který patřil templářům, Jindřichovi z Lipé a johanitům. Současně však řeší zločiny a přečiny, které se na čejkovickém majetku stanou.

Věra Mertlíková v románu Bůh lovu zavede čtenáře do podzimu roku 1282, kdy dávný přízrak tajemného Lovce nechává v hlubokých lesích kolem Buchlova mizet oběti beze stop. Odo Astore, vlašský purkrabí, jenž se jej marně snaží odhalit, a mladý panoš, který přežil Lovcův útok, touží vzít spravedlnost do vlastních rukou.

Stanislav Češka v knize Případ zlomeného meče odkryje náhodný archeologický nález při stavbě domu a jeho souvislost s velkomoravským velmožem Slavomírem.

Jedinečná Edice Původní česká detektivka se rozroste o další publikaci s názvem Banka od spisovatelky Johany Kral. Při přepadení banky zemře rukou pachatelů několik lidí včetně jednoho lupiče. Kdo má na svědomí všechny zabité a proč vlastně přepadení naplánoval, když se na první pohled nic neztratilo? 

Romány pro ženy umí psát nejen ostřílené autorky, ale i muži. Důkazem je kniha Zdeňka Řeháka Boží potměšilost o dvou mladých vesnických lékařích a jejich trablech s láskou. Alena Jakoubková rozšíří kolekci svých knih o další s názvem Kdo pozdě chodí…manžel mu škodí. Dostane její hlavní hrdinka šanci napravit chyby, kterých se dopustila?

Listopadové tituly nakladatelství MOBA

Vlastimil Vondruška, Lucemburská epopej II – Kralevic Karel, druhé pokračování románové fresky

Margit Steiborn, Nová naděje, román

Michael Robotham, Budu ti nablízku, thriller

Naďa Horáková, Kronika zapomenutého kněze, historický román

Stanislav Češka, Případ zlomeného meče, historická detektivka

Alena Jakoubková, Kdo pozdě chodí…manžel mu škodí, román pro ženy

Věra Mertlíková, Bůh lovu, historický román

Johana Kral, Banka, edice Původní česká detektivka

Zdeněk Řehák, Boží potměšilost, román

Čtěte dál …

Knižní novinka pro děti Srdce a hlava

Je pro život důležitější srdce nebo hlava? Pojďme se na to podívat s kreslenými kamarády, kteří společně pracují na tom, aby udrželi život v rovnováze. Kniha pro děti, kterou přináší nakladatelství Alferia, součást nakladatelského domu Grada, připomíná, jak důležité...

pokračovat ve čtení

Václav Nekvapil vylovil Fejetony ze šuplíku

Fejetony ze šuplíku prezentují nový zvuk humoru jako připomínku české novinářské disciplíny, totiž mírně sarkastického humoru s přídavkem nadhledu a smíření. Humor, zábava a nevšední cestovatelské příběhy – to jsou hlavní ingredience nového audio CD, které vydává...

pokračovat ve čtení