Vyhrajte knihu Kavárna na konci světa, která se stala světovým bestsellerem

Cesta na vytouženou dovolenou se stává exkurzí do vlastního nitra a hledáním východiska z koloběhu života a pocitu ztráty kontroly nad svým osudem. Jednoduchý příběh, který dokáže změnit život každému, kdo se v něm snaží najít své místo.

Reklamní manažer John se cestou na dovolenou, kde chce uniknout frustraci z práce, účtů a do jisté míry i života obecně, ocitne v malé kavárně uprostřed ničeho – chce si tam odpočinout a dát si v klidu něco k jídlu. Na zadní straně jídelního lístku ho ale zarazí tři neobvyklé otázky:

  • Proč jste tady?
  • Bojíte se smrti?
  • Cítíte se naplnění?

Hlavním poselstvím této útlé knihy je návod, jak vykročit na cestu k plnohodnotnému životu. Člověk by neměl snít o tom, co bude dělat v důchodu, až bude mít čas všechno si užít. Život se nemá odkládat, ale žít. I když jsme přesvědčení, že o smyslu své existence už víme všechno, nikdy jsme se nad ním ve skutečnosti hluboce nezamysleli. Příběhy o karetě obrovské nebo rybářovi jsou prosté, ale naplněné základní moudrostí o nesmyslném pachtění nás lidí.

Světový bestseller – Do roka po vydání se kniha rozšířila po celém světě – inspirovala lidi na všech kontinentech včetně Antarktidy, byla přeložena do 43 jazyků, stala se bestsellerem a sedmkrát byla nejprodávanější knihou roku.

O autorovi

Událost, která Johnovi Streleckému (nar. 1969) ve třiceti letech změnila život, ho inspirovala k tomu, aby vyprávěl příběh Kavárny na konci světa. Kniha, která vznikla, se stala bestsellerem na třech kontinentech a tento úspěch ho dodnes nepřestává udivovat. Společně s dalšími příběhy o cestě k nalezení smyslu vlastní existence se na celém světě prodalo osm milionů výtisků jeho knih. Když John Strelecky zrovna nepíše, často cestuje. Nejdelším dobrodružstvím jeho rodiny bylo roční putování kolem světa.

Více na www.knihykazda.cz

Soutěžní otázka:  Kdo knihu přeložildo češtiny?

Odpovědi zasílejte na mail: redakce@all4fun.cz do 20. 4. 2023. Do předmětu uveďte  „Kavárna“.

Ze zaslaných  správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce knihy.

Budeme rádi za  like FB profilu All4fun, nebo instagramovému profilu All4funcz.

Nezapomeňte uvést kontaktní údaje. Výherce bude kontaktován mailem.

Na výhru nevzniká právní nárok.

Čtěte dál …