Vychází strhující román Diamantové oko o proslulé odstřelovačce a lovkyni nacistů

Americká autorka bestsellerů známých i českým čtenářům – Alicina síť, Lovkyně, Kód růže – Kate Quinn napsala fascinující a zároveň autentický příběh sovětské ženy, která se za druhé světové války stala odstřelovačkou. Zpracovala nepříliš známý příběh Mily Pavličenkové, která poté, co zabila přes tři stovky Hitlerových nejobávanějších důstojníků, odešla do Spojených států, aby podpořila vstup Američanů do války, a spřátelila se s Eleanor Rooseveltovou…

Diamantové oko představuje mistrovský historický román, plný živých postav, nezapomenutelných výjevů z boje a okamžiků nesmírné lidskosti a lásky. Do češtiny knihu z originálu The Diamond Eye přeložila Lenka Faltejsková.

Kate Quinn, Diamantové oko

V roce 1937 se v zasněženém Kyjevě život neprůbojné knihomolky a studentky historie Mily Pavličenkové točí kolem práce v knihovně a malého syna. Hitlerova invaze do Sovětského svazu však její život zcela změní. Mila dostane pušku a je vyslána do boje. Ze snaživé studentky se stane smrtící odstřelovačka – lovkyně nacistů známá jako Paní smrt. Když se roznese pověst o jejích třech stovkách zásahů, udělá to z Mily národní hrdinku. Je vytržena z krvavých bojišť východní fronty a poslána na turné do Ameriky. Jen velmi pomalu se vzpamatovává z válečných hrůz a v nablýskaném světě hlavního města USA si připadá izolovaná a osamělá.

Až nečekané spřátelení se s první dámou Eleanor Rooseveltovou a ještě nečekanější obrat ve vztahu s jejím odstřelovačským parťákem znamenají pro Milu změnu k lepšímu. Jenže na Paní smrt už ve stínech čeká vražedný nepřítel spolčený s démony z její minulosti. Možná už brzy dojde na rozhodující souboj jejího života.

Květnové tituly nakladatelství MOBA

Volker Kutscher, Transatlantik, světový bestseller

Kate Quinn, Diamantové oko, román

František Niedl, Na králův příkaz, historický román

Alena Jakoubková, Lepšího manžela abys pohledala, ženský román

Helena Drdlová, Když se mnou půjdeš tajgou, román

Naďa Horáková, Čas madon, Edice Původní česká detektivka

Luděk Kubát, Nikdo nemusel zemřít, Edice Původní česká detektivka

Více na www.mobaknihy.cz.

Čtěte dál …

MÍR LZE VYKOUPIT JEN SMRTÍ

Nyní také film na Netflixu Nakladatelství COSMOPOLIS, součást Nakladatelského domu GRADA, vydala ve své edici young adult knižní verzi nového filmu na Netflixu Mladá dáma – premiéra 8. 3. 2024. V hlavní roli Millie Bobby Brownová, kterou znáte z filmu Enola...

pokračovat ve čtení