Vše o pěstování hub. Návody a rady pro domácí pěstitele

Vše o pěstování hub je praktická příručka s návody a tipy pro pěstování hub v domácích podmínkách včetně návodů na uchovávání a konzervování. Pro ty, kteří chtějí získat první pěstitelské zkušenosti, jsou v knize doporučení na 17 druhů hub vhodných pro domácí pěstování.

Mnoho druhů jedlých hub lze bez problémů pěstovat na zahradě, terase nebo přímo v domě či ve sklepě. Tak je možné zásobovat se čerstvými houbami celoročně a kdykoli si na nich pochutnat. V příručce Vše o pěstování hub najdete jednoduché a srozumitelné návody, jak si houby můžete sami vypěstovat, starat se o ně a jak je chutně zpracovat v kuchyni. Kniha obsahuje nejdůležitější tipy pro domácí pěstitele hub: substráty, způsoby pěstování v interiéru i venku, správné metody očkování a péče, tipy, jak celý rok sklízet, skladovat a konzervovat jedlé houby a podrobné popisy nejoblíbenějších druhů hub ideálních pro pěstování doma, které nejsou náročné na péči, rychle rostou a dají se různorodě využít. Nechybí ani tipy na nejvhodnější stanoviště pro pěstování – od stinných míst na zahradě, přes truhlíky na balkoně či dokonce v bytě. 

„Na zahradě rostou houby na místech, která jsou pro zeleninu, ovoce či bylinky příliš stinná. Ať už je budete pěstovat na dřevěných špalcích, balících slámy, nebo speciálních hotových substrátech, pokud jim dopřejete správnou péči, bohatá sklizeň chutných a neobvyklých hub vypěstovaných doma je zaručená. Na dostatečně zastíněném místě mohou růst i v květináči nebo v truhlíku na balkoně či terase. Celé řadě hub se skvěle daří také v interiéru, kde je lze pěstovat po celý rok – například v kuchyni či v koupelně, na okenním parapetu nebo v nějakém tmavším zákoutí bytu,“

říká v knize Vše o pěstování hub její autor Folko Kullmann.

O autorovi: Folko Kullmann je autorem mnoha knih. Působí jako novinář a specializuje se na zahrádkářská témata. Sám už řadu let zahradničí, a to nejen na vlastní zahradě, ale také na balkoně a terase. Jako správný zahrádkář neustále zkouší něco nového a experimentuje s neobvyklými pěstebními metodami i rostlinami – houby nevyjímaje. O své bohaté zkušenosti se dělí se čtenáři svých publikací a odborných časopisů.

Více na www.knihykazda.cz.

Čtěte dál …

Květnové knižní novinky pro malé čtenáře

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, si pro vás v měsíci květnu přichystalo spoustu knižních novinek pro děti. Do edice Čtení pro prvňáčky jsme přidali titul Lvíček z kaštánku, ve kterém se plyšák Réza skamarádí se školačkou správňačkou. Do...

pokračovat ve čtení