Vlkochodci: Legendy a mýty Irska ožívají

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s komiksovou adaptací stejnojmenného animovaného filmu, který byl nominován na Oskara v kategorii Nejlepší animovaný film roku.

Tento grafický román obsahuje speciální úvod, který napsal a ilustroval spolutvůrce Tomm Moore a umělecká režisérka Maria Pareja.

VLČÍ LEGENDY OŽÍVAJÍ

Vlkochodci

Mladá dívka Robyn se spolu s otcem vydává do irského města Kilkenny, které sužuje poslední vlčí smečka na ostrově. Její otec je totiž královský lovčí, jehož úkolem je vlky vypátrat a vyhubit. Když se Robyn ztratí v lese, spřátelí se s divoženkou Mebh. Z divoké, ale veselé a přátelské dívky se vyklube Vlkochodkyně – magická bytost, která se umí proměnit ve vlka. Mebh a Robyn se musejí spojit, aby zachránily vlčí smečku a Mebhinu maminku, velkou vlčí ochránkyni lesa, kterou Mebhin otec zranil.

Vlkochodci jsou příběhem přátelství, složitých rodinných vztahů a lásky k lesu a přírodě vůbec.

272 stran, formát: 145 × 210, brožovaná vazba, 479 Kč, odkaz: Vlkochodci

O autorech:

Tomm Moore a Arthur Stewart jsou nejen režiséři filmové předlohy Vlkochodců, ale zároveň i držitelé několika nominací na cenu Oscar. Samuel Sattin, tvůrce komiksové adaptace, je znám jako spisovatel a závislák na kávě. Kromě Vlkochodců převedl na stránky komiksu i další film Tomma Moora – Píseň moře. I ten se dočká svého českého vydání.

Čtěte dál …

Knižní novinka pro děti Srdce a hlava

Je pro život důležitější srdce nebo hlava? Pojďme se na to podívat s kreslenými kamarády, kteří společně pracují na tom, aby udrželi život v rovnováze. Kniha pro děti, kterou přináší nakladatelství Alferia, součást nakladatelského domu Grada, připomíná, jak důležité...

pokračovat ve čtení

Václav Nekvapil vylovil Fejetony ze šuplíku

Fejetony ze šuplíku prezentují nový zvuk humoru jako připomínku české novinářské disciplíny, totiž mírně sarkastického humoru s přídavkem nadhledu a smíření. Humor, zábava a nevšední cestovatelské příběhy – to jsou hlavní ingredience nového audio CD, které vydává...

pokračovat ve čtení