Strašidelná Šumava. Tajuplné a strašidelné příběhy z ponurých šumavských hvozdů.

Strašidelná Šumava (CPress, 349 Kč) je již třetí strašidelně pohádkový průvodce po našich zemích od Arnošta Goldflama. Známý režisér, herec a spisovatel se tentokrát vydal vstříc přírodě a divům čarokrásné Šumavy.

S knihou čtenáři navštíví města, vesnice, lesy, močály, jeskyně a jiná skrytá šumavská zákoutí. Dozví se mnohé o lidech, bytostech a stvořeních, která zde žijí. Příběhy, které se odehrávají napříč časem, částečně vycházejí z historie Šumavy. Prostor ale autor nechává i své vlastní fantazii. Některé povídky podle jeho slov snad čtenáře pobaví, u jiných se snad budou i trochu bát.

„Když jsem po Strašidelném Brně a Praze strašidelné přemýšlel, o čem bude třetí kniha, vzpomínal jsem na cesty, které jsem podnikl. A tak přichází na řadu Strašidelná Šumava. Při psaní jsem znovu navštívil místa, která mne uchvátila svými tajemstvími či vzhledem. Nechal jsem se také inspirovat díly Karla Klostermanna nebo Adalberta Stiftera,“ říká Arnošt Goldflam a pokračuje: „Atmosféru knihy pak nádherně doplňují barvité ilustrace mojí ženy Petry Goldflamové Štětinové, ilustrátorky, scénografky a milovnice šumavských hvozdů. A nenechte se mýlit – knihu si užijí nejen děti, ale také jejich rodiče.“

Další autorovy knihy:

Arnošt Goldflam: Praha strašidelná

Mrazení v zádech zaručeno. Dvanáct strašidelných příběhů pro děti i rodiče.

Praha byla odjakživa město zasvěcené magii. A přízraky nejrůznějších legend tu přežívají dodnes – stačí jen vědět, kde je hledat. Objevte taje českého hlavního města s Arnoštem Goldflamem, který zná jeho strašidla jako vlastní boty! Jaké tajemství ukrývá Praha ve svých neznámých zákoutích a podivných lidech? To nyní zjistíte i vy, milí čtenáři, a věřte, že až se příště půjdete projít Prahou, už se na ni nebudete dívat stejnýma očima. (CPress, 349 Kč)

Arnošt Goldflam: Strašidelné Brno

„Husí kůže zaručena! Patnáct strašidelných příběhů pro děti i rodiče.“

Když se do brněnských ulic a uliček začne vkrádat tma, probouzejí se strašidla i staré legendy! Skoro každá zdejší památka nebo místo má své děsivé příběhy – a málokdo je zná tak dobře jako Arnošt Goldflam. Jaká tajemství skrývá orloj na náměstí Svobody, park v Lužánkách nebo Kapucínský klášter? To nyní zjistíte i vy, milí čtenáři, a věřte, že až se příště půjdete projít Brnem, už se na něj nebudete dívat stejnýma očima. (CPress, 299 Kč)

O autorovi:

Arnošt Goldflam, režisér, herec, dramatik a spisovatel, absolvoval činoherní režii na JAMU. V letech 1978-1993 působil v brněnském HaDivadle. Režíruje nebo režíroval např. v Dejvickém divadle, Divadle Archa, Divadle Na zábradlí, Klicperově divadle Hradec Králové, Ypsilonce, Národním divadle Brno, Kolovratu či Městských divadlech pražských. Kromě toho vyučoval režii a tvůrčí psaní na divadelní fakultě JAMU, kde byl jmenován profesorem. Je

autorem více než 40 divadelních dramatizací a více než 40 původních her. V televizi a filmu nejčastěji bývá obsazován jako bizarní typ. Píše knihy pro děti i pro dospělé. Za titul Tatínek není k zahození získal cenu Magnesia Litera. V letošním roce obdržel Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti divadla.

Čtěte dál …

Vyhrajte knihu Třetí rodič

Kamila Šimůnková Petrovská, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič, uvádí na trh tři nové publikace určené pro třetí rodiče a rodiny v tzv. patchworkovém uspořádání. Nové tituly přinášejí praktické rady, osobní příběhy a inspiraci pro každodenní život v...

pokračovat ve čtení