Stephan Orth – Couchsurfing v Saúdské Arábii

Couchsurfing je netradiční a stále oblíbenější způsob cestování. Při poznávání cizích zemí bydlíte přímo u místních obyvatel nebo vy sami můžete ubytovat turisty u sebe doma. Poznáte tak zajímavé lidi, proniknete do jejich životního stylu a kultury a dostanete se na místa, kam vás cestovní kanceláře nevezmou. Kniha Couchsurfing v Saúdské Arábii popisuje cestu autora couchsurfingových bestsellerů – Stephana Ortha – zemí mezi středověkem a budoucností a odhaluje, co je v tomto království skutečné a co jenom pozlátko. Knihu vydalo 11. srpna 2021 Nakladatelství KAZDA.

Závoje, šaría a strašliví vládcové: Saúdská Arábie rozhodně není zemí, kam byste nadšeně cestovali za zábavou. Přesto se už i do ní vydávají turistická víza. Korunní princ Muhammad bin Salmán doufá v miliony návštěvníků a pouštní zemi rozsáhle modernizuje – tak to tedy přinejmenším vypadá. Jakmile Saúdská Arábie dovolila přicestovat prvním turistům, autor bestsellerů o couchsurfingu – Stephan Orth – si okamžitě sbalil batoh. Vydal se od gauče ke gauči objevovat celé království a do uzavřené společnosti nahlížel tak, jak ji dosud nepoznal žádný cestovatel ze Západu. Devět týdnů cestoval po království a strávil spoustu času s místními – v jejich beduínských stanech, luxusních vilách i v terénních vozech. Stal se očitým svědkem radikální proměny, viděl tam ženy za volantem, zatančil si s desetitisícovým davem na pouštní party, byl pasován na šejka a nečekaně se stal snapchatovou celebritou. Couchsurfing je životní styl plný překvapivých zážitků, na které se nezapomíná. Se zkušeným couchsurferem Stephanem Orthem a s jeho knihou Couchsurfing v Saúdské Arábii si výlet do země mezi středověkem a budoucností užijete i z bezpečného pohodlí vlastního gauče.

O autorovi:

Stephan Orth (1979) pracoval jako redaktor pro Spiegel Online, až se v roce 2016 osamostatnil coby nezávislý novinář. Od roku 2004 cestuje jako couchsurfer, přebýval u hostitelů ve více než třiceti zemích a sám přijímá cestovatele z celého světa. Jeho knihy o couchsurfingu v Číně, Rusku a Íránu, které vyšly v češtině také v Nakladatelství KAZDA, se několik měsíců držely na žebříčku německých bestsellerů a byly přeloženy do osmi jazyků. Stephan Orth žije v Hamburku, tato kniha ale vznikala během lockdownu na různých místech – u bavorského Ammersee, v Jižním Tyrolsku a polském Zakopaném.

Více na www.knihykazda.cz.

Čtěte dál …

Cestovatelské tipy nejen pro knihomoly

Kniha na dovolené je klasika, bez níž si pobyt u moře, na horách nebo na chalupě už ani nedokážeme představit. Knihy ale mohou být i dobrým vodítkem, jak poznat zajímavá a netradiční místa. Chystáte se na cesty po Evropě? Tady je pár tipů nejen na nejkrásnější...

pokračovat ve čtení

Vyhrajte knihu Třetí rodič

Kamila Šimůnková Petrovská, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič, uvádí na trh tři nové publikace určené pro třetí rodiče a rodiny v tzv. patchworkovém uspořádání. Nové tituly přinášejí praktické rady, osobní příběhy a inspiraci pro každodenní život v...

pokračovat ve čtení