Průvodce přírodou na výlety. Snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů.

Kniha Průvodce přírodou na výlety umožní snadné určování živočichů, rostlin a hub podle biotopů. S touto praktickou příručkou v kapse se dokážete jednoduše zorientovat v přírodě a při svých toulkách možná poznáte i živočichy a rostliny, o nichž jste předtím neměli ani zdání. Kniha vyšla v Nakladatelství KAZDA 24. listopadu 2021. 

Flóra a fauna střední Evropy je neuvěřitelně rozmanitá – stejně jako středoevropská krajina. Průvodce přírodou na výlety vás zavede do různých středoevropských oblastí, tzv. biotopů, pro které jsou typické určité rostliny a živočichové. Najdete v ní popisy 550 nejvýznamnějších a nejznámějších živočichů, rostlin a hub středoevropských lesů, luk, polí, hor a velehor, řek, jezer, potoků, rybníků, mořských pobřeží i z okolí lidských sídel. S příručkou je dokážete v přírodě snadno objevit a poznat podle typických znaků či stop, které za sebou zanechávají.  

Pokud si na procházce chcete na něčem pochutnat, v průvodci se můžete seznámit s běžnými jedlými rostlinami našich lesů a luk a naučíte se spolehlivě rozpoznat ty jedovaté a zdaleka se jim vyhnout.  

Ať už vyrazíte do lesa za městem, kocháte se rozmanitostí přírody uprostřed luhů a hájů, sluníte se u jihočeského rybníka nebo třeba sjíždíte divokou Salzu, šplháte po tatranských štítech či vycestujete až k mořskému pobřeží, flóra a fauna střední Evropy vás uchvátí svojí pestrostí, kterou stojí za to objevovat.  

„V každé z kapitol o jednotlivých biotopech najdete druhy uvedené vždy ve stejném pořadí: od hub a rostlin k živočichům, v rámci živočišných druhů pak od bezobratlých přes ptáky k savcům. Najdete zde výběr nejčastějších, nejtypičtějších, ale také těch nejkrásnějších rostlin a živočichů, s nimiž se s největší pravděpodobností v daném prostředí setkáte,“ říkají autoři knihy – Frank a Katrin Heckerovi. 

O autorech:  

Katrin Heckerová a Frank Hecker jsou kvalifikovaní biologové se zaměřením na zoologii, botaniku a mořskou biologii. V obytném voze často vyráží do divočiny, kde pozorují a dokumentují přírodu. Oba publikují přírodopisné články ve známých časopisech a novinách a jsou autory několika knih. 

Více na www.knihykazda.cz.

Čtěte dál …

KORDÉLIE A KRESLOZEMCI

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s dobrodružnou fantasy dětskou knihou. Vstupte do fascinujícího světa odvážné Kordélie Kloboučníkové plného dobrodružství a divoké magie. DRUHÝ DÍL KORDÉLIINA DOBRODRUŽSTVÍ Kordélie a kreslozemci Od...

pokračovat ve čtení