Příběh s Batmanem poprvé od českých autorů

Dne 18. září 2021 oslavil Batman své 82. narozeniny a k této příležitosti vám Nakladatelství CREW přináší zbrusu nový titul s názvem Batman: Svět. Jedná se o 184stránkovou barevnou povídkovou antologii, na které se sešli tvůrci ze čtrnácti různých zemí světa – včetně České republiky! Ano, je to poprvé, kdy měli čeští autoři, konkrétně tedy spisovatel Štěpán Kopřiva a kreslíř Michal Suchánek, možnost psát a kreslit Batmana – snad tu nejslavnější a nejpopulárnější z komiksových postav.Českou povídku s názvem Rudá masa vytvořili přední čeští autoři. Spisovatel Štěpán Kopřiva (Rychlopalba, Křížová palba, Asfalt, Holomráz, Nitro těžkne glycerinem, …) napsal příběh z komunistické Prahy na základě skutečné postavy Františka Kahudy, zvaného „bolševický čaroděj“. Tento fyzik, pedagog a politik byl znám především jako propagátor psychotroniky a psychoenergetiky. V povídce Rudá masa zde ožívá jako doktor František Hudec, kterého si podá sám Temný rytíř. Kreslíř a ilustrátor Michal Suchánek (Děsivé radosti, Comic-Con Prague, Heavy metal, Games Workshop, Fantasy Flight Games, …) vdechnul svou kresbou Batmanovi jedinečný superhrdinský vzhled. Můžete se těšit i na originální českou obálku, kde dominuje Pražský hrad a socha svatého Jana Nepomuckého na Karlově mostě.


Komiks v pevné vazbě vyšel po celém světě ve stejný den – 14. září 2021, jen čtyři dny před tím, než se bude oslavovat hrdinovo výročí, Batman Day! Tato antologie vyjde zároveň v USA, Francii, Španělsku, Itálii, Německu, Rusku, Polsku, Turecku, Mexiku, Brazílii, Číně, Koreji, Japonsku a samozřejmě, v České republice. Všechny tyto země budou mít v knize svého zástupce.
„Je to vážně úžasné“, říká Petr Litoš, ředitel Nakladatelství CREW. „Bude to nejen poprvé, co mohli čeští tvůrci kreslit Batmana, ale budou i zástupci v luxusním sborníku, po boku těch nejslavnějších komiksových tvůrců – kteří už často zvládli překročit hranice svých zemí. Jsme vážně nadšení z toho, že se tohoto projektu můžeme účastnit.“
A jména jsou to vážně velká. Vedle Briana Azzarella, Lee Bermeja (Batman: Zatracení, Joker), je to třeba Nicola Mari (Dylan Dog), Piotr Kowalski (Zaklínač: Prokletí vran), Jae-Kwang Park (Conan z Cimmerie: Lidé černého kruhu), Tomasz Kolodziejczak (Solární dominium), Mathieu Gabella (Jednorožec) a spousty dalších.
Až do 30. září probíhá v e-shopu Nakladatelství CREW (www.obchod.crew.cz) speciální slevová akce zaměřená na komiksy s Batmanem. Pořídit si je zde můžete se slevou 30 %. Akce se stejnou slevou také probíhá ve vybraných prodejnách v síti Knihy Dobrovský.

Více na www.crew.cz.

Čtěte dál …