POZOR NA VLČÍ KLETBU. Strhující příběh ze světa dětské fantasy.

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s debutovým románem Jessicy Vitalisové, jejíž příběh je živým vyprávěním o rodině, přátelství a sounáležitosti.

Po stovky zim hledala bílá vlčice někoho, kdo by zaujal její místo. Pro většinu lidí je však neviditelná. Za všechny ty roky ji mohli spatřit pouze tři lidé. Jeden již zemřel, druhý ji odmítl. Zůstal poslední – dvanáctiletý chlapec jménem Gauge, kterého vesničané mají za čaroděje, neboť věří, že vidět bílou vlčici přináší smrt. Aby očistil své jméno, musí se vydat na nebezpečnou cestu, která ho ovšem přiměje zpochybnit vše, v co doposud věřil – ať už se to týká jeho vesnice, vlčice i smrti samotné.

Vlčí prokletí

Dvanáctiletý Gauge je jako jediný schopen vidět velkého bílého vlka a také s ním mluvit. Proč se ale vlčice zjevuje pouze jemu? Proč právě na něj padla vlčí kletba a všichni lidé z vesnice ho pronásledují? Naštěstí chlapec najde spřízněnou duši v kamarádce Roux a společně se pokusí přijít celému tajemství na kloub.

208 stran, formát: 145×205, pevná vazba, 349 Kč

O autorce:

Jessica Vitalisová je americká spisovatelka žijící v Kanadě. Titul Vlčí prokletí (The Wolf’s Curse) je jejím debutovým románem. Již brzy však vydá další román plný magie a zvířat. The Rabbit’s Gift je podobně jako Vlčí prokletí živým příběhem inspirovaným francouzským folklórem.

Ukázka z knihy:

Abych byla naprosto upřímná…

Raději byste měli hned odejít. Život je sám o sobě dostatečně těžký, netřeba ho ještě komplikovat smrtí. A mimoto, svůj drahocenný čas strávíte lépe, budete-li dělat cokoli jiného. Nechtěli byste raději nanosit vodu? Pověsit prádlo? Vybírat si vši z vlasů?

Vidím, že se nenecháte odradit. V tom případě si musíme ujasnit pár věcí. Zaprvé, nejsem nestvůra ani monstrum nebo ďábel – jsem pouze unavená vlčice, která hledá odpočinek. Zadruhé, existuju v temném prostoru mezi tímto a oním světem. Kloužu z jednoho do druhého a dělám, vidím a vím věci, kterým byste sotva uvěřili. A nakonec musíte pochopit, že sebe se zachránit nesnažím. Nebo spíš jenom sebe.

Stále jste odhodláni se ke mně připojit? Dobrá. Ale varuji vás, cesta, kterou máme před sebou, nebude snadná. Bude protkána temnotou a zoufalstvím a vy budete svého rozhodnutí záhy litovat, stejně jako já lituji toho svého.

Čtěte dál …