Nový seriál Funny Woman přivádí na obrazovky krásnou Barbaru a další postavy z románu Nicka Hornbyho. Nakladatelství No Limits vydává knižní předlohu Funny Girl v českém překladu.

Komediální seriál Funny Woman vrací diváky do zlaté éry televizní zábavy v Británii 60. let.   Scénář Morwenny Banks vznikl na motivy humoristického románu známého britského bestselleristy Nicka Hornbyho Funny Girl. Šestidílný seriál v produkci Sky Original natočil režisér Oliver Parker. Zatímco diváci v domovské Velké Británii a dalších zemích mohou osudy hlavních postav sledovat na obrazovkách, k českým čtenářům míří původní literární předloha. Hornbyho román Funny Girl vydává nakladatelství No Limits v rámci jarního Velkého knižního čtvrtku (23. 3.).

Nick Hornby oživuje skutečný příběh dívky, která ve své době ovládla televizi, ale na rozdíl třeba od Marilyn Monroe se jí nepodařilo prosadit ve filmu. Krásná a talentovaná Barbara Parkerová se po vítězství v soutěži Miss Blackpool 1964 rozhodla, že královnou krásy být nechce. Inspirovaná svým idolem, americkou herečkou Lucille Ballovou, se vydala do Londýna, kde se hodlala prosadit jako televizní komička. Přijala jméno Sophie Strawová a stala se hvězdou v titulní roli  seriálu Barbara (a Jim). Probíhala bouřlivá 60. léta a v zákulisí si herci naplno užívaly své životy. Když se však scénář sitcomu začal až příliš nápadně podobat realitě a život začal až nebezpečně napodobovat umění, ocitla se nejen Barbara alias Sophie před důležitou životní volbou… Hlavní roli Barbary si v seriálu Funny Woman zahrála  Gemma Arterton, známá například z thrilleru Rogue Agent, válečného dramatu Summerland nebo z akčního filmu Kingsman: První mise. V dalších rolích se objeví Tom Bateman, David Threlfall, Rosie Cavaliero, Morwenna Banks, Rupert Everett a další.

Čtěte dál …

BATMAN: V ŽÁRU SMRTI

Zlatá šedesátá léta a Batman tak, jak ho neznáte! Batman je jednou z nejikoničtějších komiksových postav – a i u nás je tím nejslavnějším a nejoblíbenějším hrdinou. Není divu, má skvělý kostým, je to tvrďák a má asi tu nejlepší sestavu záporáků. A to ani nemluvíme o...

pokračovat ve čtení