Novinka z nakladatelství Kazda: Láska ve špičce italské boty

Kniha Láska ve špičce italské boty vypráví skutečný příběh o hledání lásky a všeho, co je v životě důležité. Dramatický vztah třiapadesátileté rozhlasové moderátorky Blanky, která v nejkrásnější části Kalábrie – na pobřeží Bohů – potkává o sedmnáct let mladšího Agostina, komplikuje covid i problémy s pubertální dcerou Annou. Jak dopadne věkově nesourodý vztah na dálku? Uvěří Blanka svému srdci, nebo podlehne společenskému diktátu, který praví, že v 53 letech nesmí milovat 36letého muže, protože to není normální? Chutě a vůně Itálie přiblíží také několik receptů na italské gastronomické speciality, které jsou součástí příběhu.


 Děj knihy Láska ve špičce italské boty vtáhne čtenářky do dramatického příběhu o hledání životního štěstí v pověstné špičce „italské boty“ – na pobřeží slunné Kalábrie, kde se ukrývají panenské pláže s bílým pískem a křišťálovým mořem. Hlavní hrdinkou autobiografického příběhu o hledání lásky je úspěšná rozhlasová moderátorka Blanka, které je třiapadesát, má za sebou dva rozvody a ani ve třetím manželství není šťastná. Jednoho dne v sobě najde sílu k životní změně, požádá o rozvod a odjede sama na dovolenou do Kalábrie, kde v kostelíku v Tropea vysloví přání, které se začne naplňovat.

„Ital se narodil nejspíš proto, aby se ženy cítily opravdu ženami. Jen Ital vám každý den bude říkat, jak jste krásná, okouzlující a dokonalá,“ říká autorka – rozhlasová moderátorka Blanka Malá. „Můžeš si to plánovat, život ti to během chvilky promění tak, že se nestačíš divit,“ dodává ústy hlavní hrdinky knihy.

Autorka  Blanka Malá (* 1965) je matka tří dětí a babička dvou vnuček, jedné člověčí a jedné psí. Vodnářka, která svůj profesní život zasvětila moderování v Českém rozhlase a v soukromých rádiích. Žije střídavě v Hradci Králové a na jihu Itálie. Nemá ráda blátivou zimu, dršťkovou polévku a povrchní lidi. Miluje slunce, moře, bonbony Mon Chéri a Itálii ve všech jejích podobách.

Více o produkci nakladatelství najdete na www.knihykazda.cz.

Čtěte dál …

BATMAN: V ŽÁRU SMRTI

Zlatá šedesátá léta a Batman tak, jak ho neznáte! Batman je jednou z nejikoničtějších komiksových postav – a i u nás je tím nejslavnějším a nejoblíbenějším hrdinou. Není divu, má skvělý kostým, je to tvrďák a má asi tu nejlepší sestavu záporáků. A to ani nemluvíme o...

pokračovat ve čtení

MÍR LZE VYKOUPIT JEN SMRTÍ

Nyní také film na Netflixu Nakladatelství COSMOPOLIS, součást Nakladatelského domu GRADA, vydala ve své edici young adult knižní verzi nového filmu na Netflixu Mladá dáma – premiéra 8. 3. 2024. V hlavní roli Millie Bobby Brownová, kterou znáte z filmu Enola...

pokračovat ve čtení