Novinka z nakladatelství Kazda: Kůň – láska i závislost

V knize Kůň – láska i závislost Juli Zeh jako zkušená jezdkyně přináší trochu jiný pohled na podstatu jezdeckého sportu. Podle ní totiž cestu ke vzájemnému souznění koně a jezdce otevírá umění vcítit se do koňské duše. Autorka na vlastních zkušenostech a mnoha zážitcích s problémovými koni ukazuje, jak láskyplná péče a výcvik s respektem vytvářejí prostor pro budování vztahu, který přetrval staletí a také dnes je základem úspěšného souznění s koněm. Knihu o cestě do koňské duše vydává Nakladatelství KAZDA 3. srpna 2023.
 
 Když Juli Zeh, jedna z nejoceňovanějších německých spisovatelek současnosti, napsala knihu o své lásce ke koním, vytvořila poetickou úvahu o jezdectví jako životní filozofii a vzniklo tak něco mezi životopisem, esejem a průvodcem uměním komunikace mezi jezdcem a koněm. Na vášeň pro jezdectví se tak můžete podívat z jiné perspektivy a nahlédnout do duševního života koně i jezdce. Poznáte, co člověka a koně spojuje a rozděluje, jak si lze získat důvěru koní a naučit se rozumět jejich řeči, aby jezdectví bylo radostí pro obě strany. Kniha vypráví o zvláštní, nádherné, někdy nebezpečné formě lásky. Přináší návod na to, jak zacházet s koňmi, které lidé milují a možná i odpověď na otázku, proč je kůň pro holky vášní na celý život.

O AUTORCE

Juli Zeh patří k nejoceňovanějším současným německým spisovatelkám a dobře známá je také českým čtenářům. První eseje publikovala v časopisech už při studiu mezinárodního práva a velkou pozornost na sebe strhla svou prvotinou Orli a andělé z roku 2001 (česky 2004). Její knihy a články jsou stále mezinárodně oceňovány a vycházejí po celém světě. Její poslední román Über Menschen (O lidech) z roku 2021 se v Německu umístil na žebříčku nejprodávanějších knih.

Více na www.knihykazda.cz.

Čtěte dál …

Knižní novinka: Plný kýbl optimismu

V pražské kavárně Na Boršově se konal křest té doslova nejoptimističtější knihy vůbec – Kýbl plný optimismu. Ujít si jej nenechali například Jan Rosák, Uršula Kluková, Eva Toulová a Markéta Harasimová, kteří knihu povídek spisovatele Šimona Pečenky slavnostně...

pokračovat ve čtení