Neuvěříte, jak byl pokřtěn román Myší díra Simony Votyové!

Neuvěříte, jak byl pokřtěn román Myší díra Simony Votyové!

Sotva byla pokřtěna, už se objevila na pultech knihkupců! Řeč je o knižní novince spisovatelky Simony Votyové Myší díra. Ve svém třetím románu autorka prostřednictvím čtivých příběhů /okořeněných anglickým humorem/ seznamuje čtenáře s obyvateli jednoho bytového domu. Jak se brzy ukáže, všichni sousedé skrývají nějaké tajemství… Nikdo z nich ovšem netuší, že jsou sledováni, a to velmi neobyčejným svědkem, který také něco skrývá.

V pořadí desátou knihu pokřtili kmotři Václav Vydra, J. A. Duchoslav, Jaromír Nosek, manželé Kateřina a Peter Pechovi, Michaela Nosková, Jindřich Čanda, vítěz soutěže Men Supermodel World 2021 Lukáš Veitl a influencer Jakub Jíra.

A protože se v románu řeší velmi emotivní, napjaté vztahy, křest se uskutečnil v pražské zážitkové střelnici pod mottem: Raději se z negativních emocí vystřílej na sportovní střelnici, než... „Já jsem dříve emoce hodně špatně zvládala. Když mě někdo podrazil, pomlouval nebo jinak ubližoval, byla jsem vždycky hodně nepříjemná, až agresivní“, přiznává autorka Simona Votyová a dodává, že léty se zklidnila. „Raději někam zalezu. S lidmi, co se takto chovají, se pak už nestýkám. Prostě je odstřihnu.“

Místo šampaňským se tedy křtilo střelbou z revolveru. Těch mají ve střelnici Camp Zero Centrum celou škálu, spisovatelka vybírala typ, který je při výstřelu nejméně hlučný. Nejen kvůli hostům, ale především kvůli dvěma psům, s nimiž na křest dorazil herec Václav Vydra, známý milovník zvířat, ale i zbraní. A stejně jako ostatní kmotři využil příležitosti si po křtu knihy zastřílet. Čtyřnohé miláčky mu zatím pohlídal personál střelnice.

O knize:

Osmiletý Axel má vadu řeči, starý mobil a depresivní matku, která mu nedopřeje ani slavit Vánoce. Jejich starý soused, všemi neoblíbený a věčně nasupený samotář, žije ze vzpomínek na bývalou partnerku. Pádesátnice Jolana žije naopak přítomností a svou slibnou kariérou, zato nesnáší děti a ostatní sousedé jsou jí spíše lhostejní. Pětadvacetiletý Cyril je čistotou posedlý podivín, jehož největší vášní je sex. A ti všichni jsou sousedé v jednom domě, který se pro skvěle promyšlený román stává celým vesmírem. Jednotlivé charaktery, vztahy, ale také touhy a sny sledujeme očima nečekaného svědka, jenž vidí vše, zatímco sám zůstává neviděn. Co bude následovat, pokud se v jednom okamžiku jejich životy protnou?

„V dnešní době o nás ví každý skoro všechno, ale nikdo netuší, co si opravdu nosíme v hlavě. Často to je něco úplně jiného, než si ostatní představují. Co když je všechno jinak? Co když někdo dokáže číst i naše nejniternější pocity a myšlenky? Jak s nimi naloží a co se stane? Nad tím jsem se zamýšlela při psaní svého nejnovějšího románu a mohu prozradit, že na čtenáře čeká spousta překvapivých obratů a odhalení,“ prozrazuje Simona Votyová.

Autorka ve svých knihách ráda akcentuje složité společenské problémy, o nichž se obecně spíše mlčí. V románu Myší díra se dotýká tématu osamění, odcizení, předsudků, ale i neschopnosti postavit se za svůj sen. Velmi poutavě splétá jednotlivé příběhy sousedů, z nichž si každý nese své břímě a bedlivě střeží před ostatními svá tajemství – svou minulost, nenaplněné touhy či výčitky. Přitom jim jejich odhalení může doslova změnit život. A mnohdy k lepšímu…

Myší díra je společenský román plný malých velkých hrdinství, nečekaných rozhodnutí a lidské sounáležitosti. Román, který pobaví, překvapí a chytí za srdce.

Knihu vydává nakladatelství Bourdon: https://knihy-bourdon.cz/

Čtěte dál …

BATMAN: V ŽÁRU SMRTI

Zlatá šedesátá léta a Batman tak, jak ho neznáte! Batman je jednou z nejikoničtějších komiksových postav – a i u nás je tím nejslavnějším a nejoblíbenějším hrdinou. Není divu, má skvělý kostým, je to tvrďák a má asi tu nejlepší sestavu záporáků. A to ani nemluvíme o...

pokračovat ve čtení