Nervy drásající psychologický thriller návykový hned od první strany. Jeho autor Michael Robotham ho nazval Druhá žena.

Bravurně napsaný thriller plný zápletek a zvratů od jednoho z nejlepších současných spisovatelů krimi Michaela Robothama je v pořadí již devátý ze série s profesorem a klinickým psychologem Joem O´Loughlinem.

„I ty nejvíc neobvyklé Robothamovy příběhy mají vždy základ v tom, co lidé opravdu prožívají… Druhá žena je o tom, jaké to je být otcem, a o způsobech vyrovnávání se s minulostí, které nám dovolí posunout se dál.“ THE AGE

Do češtiny thriller Druhá žena Michaela Robothama z originálu The Other Wife přeložila Martina Williams-Buchlová.

Anotace

William a Mary jsou svoji už šedesát let. William je uznávaný chirurg, Mary oddaná manželka. Oba mají pevné morální zásady. Alespoň to si jejich syn, Joe O’Loughlin, myslí. Jenže když je Joe přivolán do nemocnice poté, co byl jeho otec brutálně napaden, jeho svět se otočí vzhůru nohama. Kdo je ta cizí žena plačící u Wiliamovy postele, celá od krve? Kamarádka, milenka, blázen, nebo vrah?

Navzdory radám policie se Joe pouští do vlastního vyšetřování a rozkrývá případ, který se ho osobně dotýká. Čím víc informací objevuje, tím víc se mu odhaluje druhá tvář jeho otce, kterou nikdy nepoznal.

Jisté je jen to, že nic není takové, jak se to na první pohled jeví. A Joe si je bolestně vědom toho, že pravda něco stojí.

O autorovi

Rodilý Australan Michael Robotham působil čtrnáct let jako novinář nejen ve své vlasti, ale také v Británii nebo Americe. Na začátku 90. let se rozhodl stát profesionálním spisovatelem a od té doby již napsal mnoho knih včetně biografií známých osobností. Populárními se staly zvláště jeho psychologické thrillery, které byly přeloženy do 26 jazyků, publikovány ve více než 50 zemích a pravidelně se objevují mezi bestsellery. Dvakrát vyhrál cenu Neda Kellyho za nejlepší australskou detektivku, a to za Amnézii v roce 2005 a za Střepy v roce 2008.

Robotham žije s manželkou a třemi dcerami v Sydney.

Dubnové novinky nakladatelství MOBA

Suzanne Kelman, Když zpívá slavík, román

Michael Robotham, Druhá žena, thriller

Ann Granger, Svědectví oběšence, britská viktoriánská detektivka

Zděnek Grmolec, Ghetto ve stínu zločinu, historický román

Martina Novotná, Svědectví uloupené dýky, historická krimi

Dagmar Digma Čechová, Víš, že nemusíš?, román pro ženy

Eva Mašková, Vražedné předsudky, edice Původní česká detektivka

Ladislav Beran, Čekání na vraha, edice Původní česká detektivka

Více na www.mobaknihy.cz.

Čtěte dál …