Mohou se hodinky stát důvodem k vraždě? Prozradí novinka brněnské autorky.

Knihy

Nová kniha spisovatelky Nadi Horákové s názvem Čas primadon zavede čtenáře opět do Brna – tentokrát se však neodehrává ve středověku, ale ve žhavé současnosti. Zápletka se točí okolo záhadné vraždy, kterou na vlastní pěst začne vyšetřovat gymnazijní profesorka Ema Šubrtová.

Do děje následně vstupuje nejen charismatický Martin, který hlavní hrdince pořádně zamotá hlavu, ale také staré hodinky, které sehrají v knize důležitou roli. Nejde přitom o ledajaké hodinky. Autorka se nechala inspirovat příběhem prvních českých hodinek, které se v 50. letech začaly vyrábět v Novém Městě nad Metují. Tehdy se ještě nejmenovaly PRIM, ale Spartak. Jedny z nich vznikly i pro tehdejšího prezidenta Zápotockého… To bychom ale prozradili příliš. Kniha od vydavatelství MOBA právě zamířila na pulty knihkupectví i do veřejných knihoven.

Setkání s autorkou proběhne v Novém Městě nad Metují

Autorka neváhala kvůli autentičnosti důkladně prostudovat dobové prameny o historii hodinářského průmyslu. Výrobu společnosti ELTON hodinářská dokonce osobně navštívila a část knihy situovala právě do východočeského „města hodinek“. Není proto divu, že autorské čtení z aktuálně vydané knihy se uskuteční v Městské knihovně v Novém Městě nad Metují. Kromě četby zajímavých pasáží z knihy se mohou návštěvníci těšit na debatu s oblíbenou spisovatelkou a autogramiádu. Akce se uskuteční v pátek 20. května od 18:00 hodin. Vstup je zdarma.

Čtěte dál …

Vyhrajte nový krásný komiks Tomie

Legenda japonského hororu přichází v kompletním vydání! Je překrásná a svůdná. Jmenuje se Tomie a coby dokonalá femme fatale ničí životy mužů i žen ve svém okolí. Před jejím kouzlem není úniku a nelze se jí zbavit – a že se o to mnozí neustálepokoušejí... Tahle žena...

pokračovat ve čtení