Kniha Sex po šedesátce byla slavnostně pokřtěna šampaňským. Lásku, sex a touhu si můžete užívat po šedesátce, sedmdesátce i později

V pohodlné a uvolněné atmosféře v rámci Pink Expo proběhl slavností křest knihy Sex po šedesátce. Tu napsala uznávaná francouzská psycholožka, psychoanalytička a spisovatelka Marie de Hennezel, která svým průvodcem sexualitou po šedesátce dobyla Francii, USA i další země. Knihu pokřtila vydavatelka Ilona Bittnerová, ředitelka Freya Lucie Šídová a Aneta Rodková z Růžového slona. Nyní se s knihou, která je nyní na pultech knihkupectví v českém jazyce, mohou seznámit a inspirovat i české ženy.

Kniha Sex po šedesátce připomíná deník. Deník ženy, která patří k emancipované generaci, jež byla v mládí hybatelem sexuální revoluce a která tuší, že milování v sedmdesáti sice nebude stejné jako ve třiceti, ale nemá chuť se sexu vzdát. „Jsme připraveni přijít na něco nového,“ hlásá Marie de Hennezel a prostřednictvím mnoha otevřených rozhovorů se staršími Francouzkami a Francouzi odhaluje množství tipů, jak si po šedesátce užít bohatý a uspokojivý sexuální život.

„Tajemství a hloubku milostného života stárnoucích lidí mapuje francouzská psycholožka směle i decentně zároveň. Zve čtenáře, aby se s ní vydali na cestu, na níž toto neprobádané téma zkoumá skrze setkání s lidmi, čtení knih a článků, vlastní úvahy, ale i odbočky do vzdálených říší tantry a dalších východních erotických umění. Pokud vás zajímá pomalejší, emocionálnější sexualita bez tlaku na výkon, neváhejte toto pozvání přijmout. A nezáleží na tom, zda vám už bylo šedesát,“ říká Ilona Bittnerová z vydavatelství Má Luna.

V knize se dočtete například, čím to je, že někteří lidé prožívají nejlepší sex svého života až po šedesátce. Jak vypadá „pomalá sexualita“ a jak zažít opravdové propojení s partnerem – a to i bez erekce. Proč erotická intimita, po níž mnozí touží, ale málokdo jí dosáhne, vyžaduje naprostou změnu myšlení. Proč se vyplatí nechat milování volný průběh a zapomenout na staré fantazie. Proč se vykašlat na „kult mládí“ a místo starostí s vráskami pěstovat vnitřní mladistvost.

Kniha je již nyní k dispozici na www.maluna.cz a ve vybraných knihkupectvích za cenu 379 Kč.

Čtěte dál …

TNobodyListen by Benedikt Renč

DJ a producent NobodyListen v hlavní roli knihy fotografa Benedikta Renče Ve své úplně první knize zachycuje módní a reklamní fotograf Benedikt Renč několik let života DJe a producenta Jakuba Stracha, známého jako NobodyListen. Jedinečné fotoknize předcházela...

pokračovat ve čtení