Jak vycvičit psího mazlíčka? To se dozvíte v knize Výchova štěněte

Kdo by nechtěl mít čtyřnohého přítele, který bez problémů projde těžkým obdobím štěněcího věku? Dosáhnout tohoto cíle však nevyžaduje žádná kouzla. Vhodné podmínky si vytvoříte sami tím, že budete štěně od samého začátku správně cvičit.

  • Prvních 8 týdnů s námi – výcvikový plán pro štěňata
  • PLUS: Výcvik mladých psů od 5. do 12. měsíce

V knize nalezenete:

  • Optimální výcvikový program s cvičebními plány na prvních osm týdnů života vašeho štěněte v novém domově.
  • Pokyny psané stylem krok za krokem s ilustračními fotografiemi usnadňují postup. Tipy pomáhají při potížích s výchovou štěňat.
  • Následný výcvik mladých psů až do konce prvního roku navazuje na cviky poslušnosti a upevňuje to, co se už naučili.

NAUČME SE ROZUMĚT ŘEČI ŠTĚŇAT

Je sice ještě malé, ale rozhodně není „nemluvné“. Štěňata dávají najevo, co cítí a co je trápí řečí těla a mimikou. Naučte se rozumět řeči štěňat – pak budete vědět, co se vašemu psímu mláděti honí hlavou.

UVOLNĚNÍ

Pokud hluboce spí na zádech a všechny čtyři jeho tlapičky směřují do vzduchu, můžeme si být jistí – štěně je naprosto uvolněné a cítí se bezstarostně, bezpečně a jistě.

RESPEKT

Štěně se snaží vizuálně zmenšovat, ocasem vrtí spíše dole u podlahy, uši má stažené k hlavě, zvedne tlapku, tváří se smířlivě a olizuje čenich „velkého“ psa – při setkání s dospělým jedincem se chová submisivně.

Více na www.knihykazda.cz

 O autorce:

  • Katharina Schlegl-Koflerová je zkušená trenérka psů a odbornice na druhově vhodný chov psů se chováním našich čtyřnohých kamarádů zabývá velmi intenzivně již dlouhou dobu.
  • V její psí škole, kterou vede téměř 20 let, najdou majitelé psů pomoc a dobré rady, jak svého psa vycvičit a jak s ním správně zacházet.

Čtěte dál …

Květnové knižní novinky pro malé čtenáře

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, si pro vás v měsíci květnu přichystalo spoustu knižních novinek pro děti. Do edice Čtení pro prvňáčky jsme přidali titul Lvíček z kaštánku, ve kterém se plyšák Réza skamarádí se školačkou správňačkou. Do...

pokračovat ve čtení

Komiks Němý hlas děti baví

Děti mají v současné době tolik možností vyžití, že jim na knihy nezbývá čas a nebo je čtení prostě nebaví. Pro takové děti můžeme doporučit komiksy. Nejenže děti vtáhnou do děje a probudí v nich zájem o četbu, ale rozvíjí i jejich fantazii. Devítiletá žačka Aňa si...

pokračovat ve čtení