Hry se zemí, vzduchem, ohněm a vodou

Kniha Hry se zemí, vzduchem, ohněm a vodou je plná nápadů, jak dostat děti ven a učit je poznávat přírodu pomocí her a zálesáckých či rukodělných aktivit, které jsou založeny na využití čtyř základních přírodních živlů. Vše doplňují čtyři kouzelné příběhy, které v dětech probudí fantazii — pro každý živel jeden. Děti od čtyř let se díky tipům od zkušených průvodců z lesní školy naučí vykopat bezpečné ohniště, vyřezat ze dřeva píšťalu, postavit si vodotěsný bunkr, orientovat se pomocí stínové hole a spoustu dalších dovedností.

Hrajte si s dětmi pod širým nebem, ať nesedí jen u počítače.Ať už jste rodiče, učitelé, průvodci v lesní školce, nebo jen máte na starosti partu dětí, příručka Hry se zemí, vzduchem, ohněm a vodou je napěchovaná nápady, jak motivovat děti k tomu, aby si vytvořily pouto k přírodě, získaly nové dovednosti a užily si spoustu zábavy na čerstvém vzduchu. Pomocí her se zemí, vzduchem, ohněm a vodou se malí zálesáci naučí předvídat počasí podle mraků, vyrobit a vypustit do vzduchu papírového draka, nabatikovat mazlavou hlínou bavlněnou látku a vyzkouší mnoho dalších aktivit, které pobyt na čerstvém vzduchu promění ve spoustu zážitků a zábavy. Hry s přírodními živly v sobě nesou poselství udržitelnosti a vzbuzují úžas nad fascinující propojeností života s přírodou.

„Aktivity uvedené v každé kapitole se vážou k jednomu ze čtyř prvků a zvláštní důraz je kladen na vyprávění příběhů a představivost, což dětem pomáhá navázat se světem přírody důvěrný a zodpovědný vztah a zároveň nastoluje pocit sounáležitosti a společenství. Zásluhou niterného propojení, uvědomělosti a porozumění našemu společnému poutu k přírodě se začneme chovat vstřícněji a ohleduplněji ke všem tvorům,“ říkají autoři knihy Jane Worroll a Peter Houghton.

Více na www.knihykazda.cz.

Čtěte dál …

Vyhrajte knihu Třetí rodič

Kamila Šimůnková Petrovská, autorka a kreativní ředitelka platformy Třetí rodič, uvádí na trh tři nové publikace určené pro třetí rodiče a rodiny v tzv. patchworkovém uspořádání. Nové tituly přinášejí praktické rady, osobní příběhy a inspiraci pro každodenní život v...

pokračovat ve čtení