Hlas Martina Stránského oživuje nové pohádkové figurky Igráčků

Dárek nemusí být velký ani drahý, aby děti potěšil. I maličkost může udělat obrovskou radost. Své o tom ví i Igráček, legendární osmicentimetrová hračka, která nyní přichází na vánoční trh v novém. Jednotlivé pohádkové figurky jsou totiž doplněny o podcastové pohádky namluvené populárním hercem Martinem Stránským. Pro jejich poslech i zhlédnutí videa stačí načíst QR kód uvedený na balení nebo navštívit příslušnou webovou stránku. Děti mohou pohádky buď jen pasivně poslouchat nebo si se skutečnými Igráčky zahrát třeba divadlo. V edici podcastových pohádek je celkem šest originálních příběhů. Igráček má navíc důvod k oslavě. Byl totiž v těchto dnech oceněn titulem Nejdůvěryhodnější značka roku 2022 v kategorii hračky, figurky. Tento titul pomáhá spotřebitelům vybrat na přehlceném trhu ty nejkvalitnější výrobky.

„Ve všech odborných knihách se můžeme dočíst o tom, jak důležité je pro rozvoj našich dětí čtení a poslech pohádek. Rozvíjí se tím nejenom jejich slovní zásoba, ale i obrazotvornost a fantazie, aby si děti byly schopny představit děj, který je vtáhne do vzdálených a tajemných krajů. I když se snažíme dětem věnovat co možná nejvíce svého času, ne vždy máme náladu nebo prostor si s nimi sednout a nějaký příběh jim přečíst. V takových chvílích může pomoci novinka, kterou jsme vyrobili a v těchto dnech uvádíme na trh,“ uvádí Miroslav Kotík, majitel firmy EFKO.

„Spojili jsme Igráčky s tím, co mají děti nejraději – s pohádkami. Příběhům jsme dali moderní podobu podcastu doplněného jednoduchým videem. Pohádky z pera Martina Klusoně obsahují jak lehký vtip, tak i ponaučení. Rozvíjí fantazii, paměť a slovní zásobu dětí. S figurkami Igráčka si pak děti mohou zahrát třeba divadlo. A jestli si vytvoří svůj vlastní příběh nebo budou opakovat ten náš, už nechme na nich,“ uvádí Andrea Šindelářová, vývojářka firmy EFKO.

V KRÁLOVSKÉ POHÁDCE vystupuje v hlavní roli tak trochu namyšlený Igráček Princ Čestmír a Princezna Zlatovláska, která Čestmírovi dokáže, že není předurčena pouze k rozčesávání vlasů. V KOMINICKÉ POHÁDCE ovládne Kominíka Františka pýcha. Rozhodne se vyčistit komín v Ježibabině perníkové chaloupce, ale je to těžší, než se na první pohled zdá. V pohádce PEKELNÁ SÁZKA se Anděl Adámek stále posmívá šišlajícímu Čertovi Čeňkovi. V nebi nemají ale takové povyšování rádi, a tak za chvíli Adámek zjistí, že být čertem není žádná legrace. V pohádce PŮLNOČNÍ DOSTIHY se Žokej Kostřík, Trenérka Kostřička a Kůň Kosťa připravují na půlnoční dostihy zvané Velká páteřnická. I když hodně trénovali, přestalo se jim těsně před závodem dařit. Podaří se jim konečně v dostizích vyhrát vysněný pohár?

Pohádka STRAŠIDELNÁ AKADEMIE popisuje výuku na Strašidelné akademii, kde se malá strašidla učí děsupis, umění bafání či duchocvik, což není jen tak! A své o tom ví i učitelé upíři Daniel a Dorota Drákulovi. Obzvlášť, když malá strašidla stále narušují výuku a pijí svým učitelům krev. Jak to všechno dopadne, neví snad ani sám Straškolník.

VODNICKOU POHÁDKU můžete zase strávit ve společnosti Vodníka Vildy. Ten přebývá na dně rybníka. Je hodný, ale trochu nesmělý. Čas od času se vynoří na hladinu. Jednoho dne ale na břehu spatří krásnou Vílu Rusalku. Rád by ji oslovil, ale nemá k tomu odvahu. Překoná nakonec Vilda svůj ostych a řekne Rusalce, jak moc se mu líbí?

Pro poslech pohádek, ale i zhlédnutí videa stačí načíst QR kód uvedený na prodejní kartě nebo je najdete na rozcestníku www.pohadkaigracek.cz. Cena jedné figurky Igráčka je 95 Kč.

Autor pohádky: Martin Klusoň
Namluvil: Martin Stránský / Lenka Schreiberová
Zvuk: Marek Točík
Ilustrace: Karel Moravec
3D grafika: Marek Bláha
Video: Jan Šustr
Návrh figurek: Andrea Šindelářová

Čtěte dál …

Hecht nabízí prémiové kavkazské jedle

S nadcházejícím adventem přichází také čas výběru toho nejkrásnějšího vánočního stromku, který pro většinu z nás stále plní hlavní symbol Vánoc. I letos v síti prodejen Hecht naleznete prémiové kavkazské jedle z dánských plantáží té nejvyšší kvality, jež rostly pod...

pokračovat ve čtení