Červený pokoj – strhující, psychologicky propracovaný severský thriller s rafinovanou atmosférou

Nová severská krimi autorské i partnerské dvojice Roman Voosen – Kerstin Signe Danielsson nese název Červený pokoj. Z originálu Der rote Raum přeložila do češtiny Eva Osinová.

Krátce po letním slunovratu se vrchní komisařka Ingrid Nyströmová zabývá podivným případem vraždy. Osaměle žijícímu počítačovému odborníkovi Adamu Arlemarkovi někdo vyjmul z hrudníku srdce a místo něj mu do těla vložil měsíční horninu. Když se vyšetřování rozjíždí na plné obrátky, vyjde najevo, že oběť v minulosti prožila strašlivé věci… Pokud chce Nyströmová případ vyřešit, musí se ponořit do temného světa, přestože je to zcela proti jejímu vnitřnímu přesvědčení. Souběžně s tím vyšetřuje záhadný zločin i komisařka Stina Forssová. Vydává se za polární kruh do důlního města Kiruna, aby objasnila případ vraždy alkoholika Mattiho Leinonena, při níž vrah zmizel z uzavřeného prostoru. Zatímco obě komisařky zápasí s vlastními démony, případy se k sobě čím dál rychleji přibližují. A je jen otázkou času, než se na scéně objeví další oběť.

Autorská dvojice Roman Voosen (* 1973) a Kerstin Signe Danielsson (* 1983) má na kontě řadu mrazivých detektivních románů, jejichž děj se odehrává na chladném severu. Brilantně vystavěnými příběhy dokazují, že patří mezi nejlepší autory krimirománů současnosti. Roman a Kerstin jsou od roku 2013 manželé a žijí ve švédském Bergu.

Více na www.mobaknihy.cz.

Čtěte dál …