Červencové novinky pro děti z Pikoly

JM Claude:  Kudy létá vítr

Ilustrace: Nicole Colas des Francs

Nechte se na zádech větru donést do různých koutů světa a poznejte, jak moc ovlivňuje přírodu. Krásné leporelo podpoří již u nejmenších dětí touhu zapojit se do společného čtení: na základě obrázků mohou vyprávět svůj vlastní příběh, mluvit o tom, co znají, napodobovat zvířátka anebo si jen vychutnat krásné básničky, které všechny ilustrace doprovázejí.

Kniha je určena dětem od 3 let, doporučená cena 299 Kč

JM Claude:  Pod zemí

Ilustrace: Nicole Colas des Francs

Na louce, v lese nebo u rybníka, všude to žije. Kdopak to ale bydlí pod zemí? Pojďte s námi do přírody a nahlédněte do pelíšků zvířátek skrytých pod povrchem. Krásné leporelo podpoří již u nejmenších dětí touhu zapojit se do společného čtení: na základě obrázků mohou vyprávět svůj vlastní příběh, mluvit o tom, co znají, napodobovat zvířátka anebo si jen vychutnat krásné básničky, které všechny ilustrace doprovázejí. Malí čtenáři si rozšíří slovní zásobu a podpoří své vyjadřovací i pozorovací schopnosti.

Kniha je určena dětem od 3 let, doporučená cena 299 Kč

An Leysenová: Kráska a zvíře

Překlad: Veronika ter Hamsel Havlíková

Klasická pohádka o Krásce a zvířeti opět ožívá díky nádherným ilustracím An Leysenové. Veselá Kráska i dobromyslné zvíře si jistě získají srdce každého čtenáře.

V daleké zemi za vysokými horami a temnými lesy žil kupec s dvěma dcerami. Starší byla rozmazlená a marnivá, mladší by si celý den jen četla a byla tak krásná, že jí všichni říkali Kráska. Jednoho dne kupec zabloudil v hlubokém lese a objevil zakletý zámek. Žilo zde strašlivé zvíře, které se rozzuřilo, protože někdo narušil jeho klid. Aby kupec vyvázl živý, musel slíbit, že pošle na zámek jednu se svých dcer.

Kniha je určena dětem od 5 let, doporučená cena 299 Kč

Agnes de Lestrade: Malý princ

Ilustrace: Valeria Docampo

Překlad: Monika Štefková

Neobyčejná obrázková knížka a nadčasový příběh, který vypráví o lásce, přátelství a důležitosti pout. A o tom, jak dospět a neztratit přitom naše dětské já.

Agnes de Lestrade a Valeria Docampo, mezinárodně úspěšná autorka a ilustrátorka, znovu procházejí mistrovské dílo Antoina de Saint-Exupéryho a jedinečným a velkolepým způsobem ho převypravují. 

Kniha je určena dětem od 5 let, doporučená cena 299 Kč

Josef Lada: Veselá zvířátka

Zvířátka Josefa Lady se ani chvilku nenudí – opička hraje na flašinet, koník si nasadil klobouk, kozel se chystá na vystoupení do cirkusu, pejsek si pohazuje s míčkem – jen kočička se nijak nenamáhá a zdřímla si u stolu. Leporelko určené pro nejmenší děti je plné obrázků zvířátek. Některá se chovají docela obyčejně, jiná s přehledem zvládají všelijaké běžné i méně obvyklé lidské činnosti.

Kniha je určena dětem od 1 roku, doporučená cena 129 Kč

Zdeněk Miler, Miloš Kratochvíl: Krtek a rozdíly

Ilustrace: Zdeněk Miler

Osmý z řady příběhů pro nejmenší čtenáře o tom, co všechno umí neposedný krteček a jeho zvířecí kamarádi, se zaměřuje na pět smyslů a na poznávání protikladů. Krtek dětem ukáže, co je daleko a co blízko, co voní, a co naopak zapáchá, co je sladké a co je slané.

Kniha je určena dětem od 3 let, doporučená cena 149 Kč

Zdeněk Miler, Miloš Kratochvíl: Krtek má radost

Ilustrace: Zdeněk Miler

Desátý z řady příběhů pro nejmenší čtenáře o tom, co všechno umí neposedný krteček a jeho zvířecí kamarádi, je zaměřen na základní pocity, se kterými se děti setkávají v kontaktu s vrstevníky i se světem dospělých. I hodného Krtka spousta věcí dokáže potěšit, rozzlobit, rozesmutnit, vyděsit, a někdy je potřeba někomu i vyčinit! Doplněno návodnými otázkami.

Kniha je určena dětem od 3 let, doporučená cena 149 Kč

Čtěte dál …

Knižní novinka pro děti Srdce a hlava

Je pro život důležitější srdce nebo hlava? Pojďme se na to podívat s kreslenými kamarády, kteří společně pracují na tom, aby udrželi život v rovnováze. Kniha pro děti, kterou přináší nakladatelství Alferia, součást nakladatelského domu Grada, připomíná, jak důležité...

pokračovat ve čtení