Čas draků je opět tady. Vkročte do vzrušujícího světa fantasy.

Nakladatelství COSMOPOLIS ve své ediční řadě Young Adult vydává další fantasy dobrodružství. Tentokrát se proletíte na křídlech draků.

Vyrůstáte z dětských botiček a rádi byste se pustili do pubertálního světa teenagerů a zažívali s nimi dobrodružství na cizích planetách či ve světě kouzel? Dračí dcera od Liz Flanaganové, napínavý příběh plný napětí, nebezpečí, akce a draků, je tou pravou volbou, neboť stojí na pomezí dětské a Young Adult literatury.

Boj o záchranu draků dovede Millu k odhalení vlastní skryté minulosti.

Dračí dcera

Když se služebná Milla stane svědkem vraždy, obrátí se jí život vzhůru nohama. Stane se totiž opatrovnicí posledních čtyř dračích vajec – a záhy také první dračí jezdkyní nové éry!

Jenže vládce ostrovního města Arcosi je odhodlán existenci magických tvorů za každou cenu utajit. Dívka se rázem ocitá v centru mocenských bojů o samou duši Arcosi a jeho obyvatel.

Městem zuří nepokoje. Staří Arcosané se vracejí a dožadují se svých práv. Přinesou draci spásu, nebo plameny? A kdo je vlastně Milla – dívka bez minulosti a rodiny?

320 stran, formát: 145×205, brožovaná vazba s klopami, 399 Kč

O autorce:

Liz Flanaganová je autorkou celé řady knih pro děti a mládež, z nichž jí největší úspěch přinesly mysteriózní YA Eden Summer a zejména strhující fantasy série o dracích z Arcosi. Když zrovna nevábí mladé čtenáře do svých knižních světů, živí se výukou tvůrčího psaní.

Inspiraci pro napsání série o dracích – Dračí dcera (Dragon Daughter) a Rise of the Shadow Dragons – našla nejen v již existujících fiktivních příbězích, které kdy četla, ale také ve skutečných zvířatech. V samotném příběhu Dračí dcery pak můžeme najít jistou podobu s Popelkou, kdyby teda Popelka měla draky.

Čtěte dál …