Dvě mimořádné ženy a přátelství, které bylo podrobeno té nejtěžší zkoušce. Brilantní román na základě skutečných příběhů.

1937, Evropa a Amerika. Výjimečný román spisovatelky Suzanne Kelman Když zpívá slavík vypráví o válečné odvaze a mimořádném přátelství, i o tom, jak dvě ženy změnily osud druhé světové války a běh dějin. Do češtiny ho z originálu When the Nightingale Sings přeložila Veronika Opatřilová.

Suzanne Kelman, Když zpívá slavík

Když plachá Judy Morganová dokončí studium fyziky na Univerzitě v Cambridgi, sní o tom, že se jí podaří změnit svět k lepšímu. Mezitím se mladá, krásná a geniální židovská herečka Hedy Kieslerová rozhodne uprchnout z rodného Rakouska, aby byla co nejdál od svého tyranského manžela i blížící se nacistické hrozby. Změní si jméno na Hedy Lamarrová a vyrazí za svým snem stát se známou hollywoodskou herečkou. Poté, co se obě ženy setkají v předválečném Londýně, mezi nimi vznikne silné přátelství, navíc objeví společnou vášeň pro vědu a vynálezy. Začíná válka, kterou si nikdo nedokázal představit ani v nejhorších nočních můrách, a Hedy i Judy vědí, že musí udělat vše, co bude v jejich silách, aby ji pomohly ukončit. Ale ani jedna z nich netuší, že se ocitají na cestě k tragédii, která ohrozí nejen jejich přátelství, ale i osud celého světa…

První dvě knihy Suzanne Kelman, které vyšly v češtině (Výhled přes střechy a Za časů odvahy) si vysloužily oprávněnou čtenářskou pozornost. Živé postavy, dokonalá znalost reálií a sugestivní styl psaní jsou typické pro celou její tvorbu. Uznávaná scenáristka a filmová producentka, která kromě kariéry u filmu a divadla dosáhla úspěchu také v literatuře, prodala už téměř půl milionu knih po celém světě. Britská rodačka žije v současnosti na západním pobřeží USA ve státu Washington.

Dubnové novinky nakladatelství MOBA
  • Suzanne Kelman, Když zpívá slavík, román
  • Michael Robotham, Druhá žena, thriller
  • Ann Granger, Svědectví oběšence, britská viktoriánská detektivka
  • Zděnek Grmolec, Ghetto ve stínu zločinu, historický román
  • Martina Novotná, Svědectví uloupené dýky, historická krimi
  • Dagmar Digma Čechová, Víš, že nemusíš?, román pro ženy
  • Eva Mašková, Vražedné předsudky, edice Původní česká detektivka
  • Ladislav Beran, Čekání na vraha, edice Původní česká detektivka

Čtěte dál …

ZAKLÍNAČ: RÓNIN

Jeden z nejpopulárnějších hrdinů tak, jak ho ještě neznáte! V manga provedení! Zaklínač. Geralt z Rivie. Postava, kterou vymyslel polský autor Andrzej Sapkowski, je u nás populární už desítky let a stále vycházejí nová a nová vydání jeho knih. Sláva této postavy...

pokračovat ve čtení