Audioknižní tip nejen pro předškoláky. Vydejte se s Verunkou a kokosovým dědkem do světa fantazie a dobrodružství.

Knihy

Když se vám dědeček nadělí na Štědrý den v balíčku z Haiti, je jasné, že nepůjde o obyčejného příbuzného. Verunka, která tento netradiční dárek dostala, se o spoustu společných zážitků ráda podělí s vašimi dětmi. Oblíbený pohádkový příběh Pavla Šruta Verunka a kokosový dědek nyní ožívá v audioknižním zpracování. Malé posluchače nadchne nejen hravými efekty, ale i poutavou hudbou a interprety, které znají z oblíbených pořadů.

Stejně jako předloha, i audiokniha je rozdělena do příběhů tak, jak je hlavní postavy zažívají v průběhu celého roku. Čeká je výlet na hory a do Londýna, vydají se do divadla nebo na letiště, naučí se jezdit na kole, ale také mluvit morčečesky. A vaše děti mohou být při tom. Do děje knihy, za kterou byl Pavel Šrut zapsán na čestnou listinu Mezinárodního sdružení pro dětskou knihu, je vtáhnou výborně zpracované zvukové kulisy dokreslující ruch města, šumění moře, bubnující déšť nebo třeba let papouška.

Hlas vypravěčky bude mnoha dětem povědomý. Patří totiž Magdaleně Reifové, tedy Majdě z Kouzelné školky. Role Verunky se zhostila Ivana Korolová Veselá, která se po legendární Heleně Štáchové ujala dabingu Lisy Simpsonové. Kokosovým dědkem se v audioknize stal Jaromír Meduna, hvězdné obsazení doplňuje i Barbora Hrzánová.

Audioteka, z jejíž dílny novinka pochází, neponechala nic náhodě a také hudbu svěřila skutečnému odborníkovi na tvorbu pro děti. Je jím jazzový pianista Zdeněk Zdeněk, který stojí například za hudebním doprovodem seriálů Broučci – Dobrodružství na pasece (1997) nebo Pat a Mat (2018).

Výsledkem jsou téměř dvě hodiny příjemného poslechu rozděleného do dvanácti příběhů, každý o délce přibližně deset minut. Zpříjemnit tak mohou jak usínání, tak delší cestu – třeba na jarní prázdniny. 

Audiokniha Verunka a kokosový dědek je k poslechu v rámci členství v Audioteka Klubu, které měsíčně vyjde na 199 Kč. Umožňuje přístup k více než tisícovce příběhů pro děti i dospělé a přináší řadu dalších výhod. Více informací najdete na www.audioteka.cz.

Čtěte dál …

Vyhrajte nový krásný komiks Tomie

Legenda japonského hororu přichází v kompletním vydání! Je překrásná a svůdná. Jmenuje se Tomie a coby dokonalá femme fatale ničí životy mužů i žen ve svém okolí. Před jejím kouzlem není úniku a nelze se jí zbavit – a že se o to mnozí neustálepokoušejí... Tahle žena...

pokračovat ve čtení