Vinné výlety

Jsme skupina lidí, kteří mají rádi víno i cestování a jezdí pospolu na různé několikadenní akce, na kterých se snažíme poznat – projít nějakou krajinu a současně i ochutnat produkci místních vinařů. Každý vinař dělá víno trochu jinak, má jiné odrůdy a hrozny, jiné vinice jinak položené a založené na jiné půdě, jinak je sklízí a i proto je každé víno originál. A ne každé musí chutnat každému, na druhou stranu si nakonec každý vybere podle své chuti.

Vedle Česka, které je samozřejmým cílem těchto výletů, se vypravujeme i do zahraničí – Německo a v něm převážně moselská oblast v Porýní, Francie a v ní hlavně Alsasko (to díky preferenci bílých vín), Rakousko, ať už Wachau nebo Burgenland. To vše jsou oblasti, kde se dá nejen ochutnávat víno, ale také místní kuchyně – speciality – a hlavně chodit a chodit a chodit po krajině.

V Česku se zaměřujeme převážně na oblast jižní Moravy. Úplně první výlety před cca 15 lety vedly samozřejmě sem. Nejprve na výstavy vín, v dalších letech se rozšířily Dny Otevřených Sklepů (DOS) a to v téměř všech vinařských městech a městečkách. Bývala to výborná příležitost, jak nejen ochutnat vína různých vinařů, vybrat si a přivézt i sebou, ale také si v předchozích či následných dnech udělat výlet po krajině a samozřejmě také si pokecat o tom, co vše se u každého z nás změnilo od posledně a jak se komu daří, protože i když jsme povětšinou kdysi pracovali ve stejné firmě, postupem času se už vídáme hlavně na těchto akcích. Kdeže tyto časy jsou – poslední dva roky žádný DOS už není.

Fotografie z upoutávky je z Alsaska. Fotografie k tomuto povídání je jižní Morava. Kdo chce, může zkusit tipnout přesnou lokalitu a poslat tento tip na redakce@all4fun.cz, nejlépe i se svou zkušeností (vinnou), která se bude vázat k focenému místu.

Autor: Vladimír Müller

Čtěte dál …

Drogerie ROSSMANN nabízí široký a kvalitní sortiment zdravé výživy. Zákazníci zde mohou nakoupit vedle zavedené značky enerBiO nově také produkty Alnatura.

Jídlo tvoří nedílnou součást našeho života. To, co jíme, ovlivňuje často nejen náš vzhled, ale také psychickou pohodu. Snažíme se proto přiblížit aktuálním trendům ve zdravé výživě a upravit celkově náš životní styl. BIO a EKO produkty jsou nyní stále více v kurzu. Na...

pokračovat ve čtení