Ve Vinařství Johann W vyrostla nová kulturní scéna Ústeckého kraje

Nová scéna, která obohatí kulturní život v Ústeckém kraji, vyrostla v areálu Vinařství Jihann W v Třebívlicích. Scéna schopná celoročního provozu umožňuje ve svém letním areálu a vnitřním sále konání divadelních představení, společenských událostí či koncertů až po několik set lidí. V pátek 7. června slavnostně otevřel majitel vinařství Jan Dienstl spolu s řadou osobností kulturního světa.

„Naše open air scéna funguje již nějaký čas a ukázala, že lidé v našem regionu o kulturu mají zájem a jsou ochotni za ní přijet. Letos jsme navíc dokončili vnitřní divadelní sál, takže scéna už bude v provozu celoročně. Přišlo nám to jako dobrý důvod tuto scénu veřejnosti představit oficiálně,“ uvedl Jan Dienstl.

Na open air scéně v blízkosti místní dominanty hradu Hazmburk se již odehrála řada špičkových koncertů, většinou v rámci seriálu Hudba na Vinicích. V Třebívlicích tak vystoupili například Vojtěch Dyk, Lenny, Lucie Bílá, Pokáč či David Koller nebo skupiny Mig 21, Jelen a Škwor. Čerstvě otevřený divadelní sál pro necelých 200 diváků už hostil například talkshow 7 pádů Honzy Dědka či divadelní představení Padesátka nebo Muž mojí ženy.

„Vždy jsem si přál, aby naše vinařství nebyla pouze továrna pro výrobu vína, ale aby se stalo přirozeným centrem setkávání při různých příležitostech pro lidi ze širokého okolí. Vsadili jsme na kulturu a ukázalo se, že to funguje. Lidé v našem regionu na koncerty nebo divadlo chodí rádi. Je to pro nás skvělá zpráva a zároveň závazek,“ dodal Jan Dienstl.

Koncerty populární hudby budou hlavní náplní programu třebívlické scény i v letošním létě. Areál ale bude hostit například i různé veřejné košty nebo slavnost vinobraní.

Rozjezd scény v Třebívlicích zpočátku podpořila energetická skupina Sev.en. „Jsem hrdá na to, že jsme u počátku tohoto projektu byli. Přestože naše skupina působí dnes vlastně už celosvětově, víme, že doma jsme tady a že je důležité něco udělat proto, aby se tu žilo hezky,“ uvedla vedoucí komunikace skupiny Sev.en Gabriela Sáričková, která stejně jako Jan Dienstl, v tomto regionu žije.

Výhodou třebívlické scény ve srovnání s kamennými scénami je možnost nabídnout návštěvníkům i účinkujícím zázemí a genius loci vinařského provozu. To ocenili i herci, kteří na otevření scény působili v roli ambasadorů. Vše nejlepší přišli nové scéně popřát například herečky Karolína Krézlová a Berenika Suchánková, zpěvačka Elizaveta Kopecká, moderátor Honza Dědek nebo legendární hokejista Milan Hnilička.

Já už jsem tu byl defacto na začátku, kdy jsme spolu s Marcellem tento vnitřní prostor otevírali a testovali, následně jsem tu byl s Partičkou a doufám, že tu nejsem naposledy“ uvedl další z ambasadorů herec Tomáš Měcháček. Jak se již stalo třebívlickou tradicí, on i jeho kolegové zanechali svou stopu i v originální kronice nové kulturní scény v podobě podepsané vinné lahve umístěné na Zdi slávy v místním vinném sklípku.

Vinařství Johann W dodá víno na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Vinařství Johann W vybudoval v nejstarším vinařském regionu v Čechách podnikatel, severočeský patriot a milovní vína Jan Dienstl. V letech 2004-2010 vrátil do jedinečného panoramatu Českého středohoří 35 hektarů kvalitních vinic. První vinobraní výhradně z vlastních hroznů proběhlo v Třebívlicích v roce 2012.

Trvalou kvalitu třebívlických vín potvrzuje i fakt, že Vinařství Johann W bylo vybráno jako oficiální dodavatel vína pro letošní 58 . ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Více informací najdete na stránkách www.johanw.com.

Čtěte dál …

Luxfer open space v České Skalici – Prostor pro současné umění  ve spolupráci s kurátorkou Petrou Zachovalovou uvádí výstavu Outside of the Art – Vně umění

Kurátorka Petra Zachovalová představí 13. června tohoto roku v České Skalici v Galerii Luxfer výstavu německého malíře Karla-Heinze Schwinda (*1958) s názvem Outside of the Art – Vně umění.  Název výstavy naznačuje, že Schwind tvoří umění v izolaci, mimo současný...

pokračovat ve čtení