Na poslední srpnovou neděli připadne 11. ročník Vinobraní u Máchova jezera

Letos se v areálu hotelu Port uskuteční již 11. ročník Vinobraní u Máchova jezera a zábavné odpoledne pro děti. Odpoledne plné srdečných setkání připadá na neděli 27. srpna a bude zahájeno ve 13 hodin. A kdo si zde přijde na své? Vítáni jsou všichni, kteří mají rádi dobrou zábavu, burčák a lahodné víno, a na své si přijdou také milovníci vybrané gastronomie. Pro děti si tým společnosti Regata Čechy a hotelu Port nachystal pestrý program a řadu atrakcí. Návštěvníci se mohou těšit na prémiové plavby lodí Máj, která je největší ze zdejší flotily.

Jako již tradičně přiveze vinařství Château Valtice – Vinné sklepy Valtice více než 1500 litrů čerstvého bílého burčáku z odrůdy Irsai Oliver a růžového burčáku z odrůdy Regent. „Letošní vinařský ročník slibuje hodně zajímavou úrodu, i když bude určitě odlišný od těch předcházejících. Minulé ročníky lze hodnotit, díky celoročním nadprůměrným teplotám, jako teplejší, a tudíž docházelo k dřívějšímu dozrávání hroznů přibližně o 10-12 dnů dříve oproti dlouhodobému průměru. Našim vinicím v okolí Pálavy, Dolních Dunajovic, Novosedel, Mikulova i Valtic se vyhnuly v letošním roce jarní mrazy i kroupy. Vše vypadá velmi slibně, a tak se už těšíme s našimi milovníky vína na letošní úrodu a věříme, že bude opět velmi kvalitní,“ hodnotí David Šťastný, ředitel CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice.

K dostání budou vynikající vína z produkce tohoto renomovaného rodinného vinařství nebo Vinařství Kovács z Novosedel u Mikulova. „Letošní vinařský ročník slibuje hodně zajímavou úrodu, i když bude určitě odlišný od těch předcházejících. Minulé ročníky lze hodnotit, díky celoročním nadprůměrným teplotám, jako teplejší, a tudíž docházelo k dřívějšímu dozrávání hroznů přibližně o 10-12 dnů dříve oproti dlouhodobému průměru. Našim vinicím v okolí Pálavy, Dolních Dunajovic, Novosedel, Mikulova i Valtic se vyhnuly v letošním roce jarní mrazy i kroupy. Vše vypadá velmi slibně, a tak se už těšíme s našimi milovníky vína na letošní úrodu a věříme, že bude opět velmi kvalitní,“ hodnotí David Šťastný, ředitel CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice.

Vinobraní se neobejde bez oblíbené soutěže tahání vína koštýřem, jež se odehraje na hlavním pódiu přímo pod taktovkou týmu z Château Valtice. O chutné občerstvení se bude starat nejen tým hotelu Port a partnerský hotel Horizont z Pece pod Sněžkou, ale rovněž další lokální partneři. Vedle toho si návštěvníci vychutnají kávu kokořínské pražírny nebo točenou zmrzlinu v pojízdném stánku Černé Madonny z České Lípy. Celým dnem se ponesou melodie cimbálové muziky Fjertůšek a kapely Vosty Band.

Ani v roce 2023 nebude chybět možnost si při Vinobraní vychutnat plavbu po Máchově jezeře největší lodí zdejší flotily. Máj bude vyplouvat každou celou hodinu. A dokonce na Vinobraní můžete rovnou připlout. Zájemci se nalodí v přístavišti ve Starých Splavech ve 12:30 a v hlavním přístavišti v Doksech v 12:50.

Součástí odpoledne je již pravidelně Velká dětská soutěž. Děti čeká osm soutěžních úkolů, za něž se sbírají soutěžní razítka. A za každou řádně vyplněnou a odevzdanou hrací kartičku obdrží odměnu. Vrcholem soutěže pak bude tombola losovaná odpoledne hned dvakrát právě z těchto kartiček. Atraktivní ceny se budou rozdávat nejen malým návštěvníkům, ale i dospělým.

Na malé hosty Vinobraní čeká však i další překvapení. Herci pražského divadla Minor přivezou nové představení Zachraňte číslo 6. Děti si vyzkouší nejrůznější tvořivé a další zábavné aktivity včetně možnosti vydovádět se na nafukovací překážkové dráze.

Vinobraní u Máchova jezera i celý jeho program je otevřený všem návštěvníkům zcela zdarma. „Jsme rádi, když můžeme veřejnosti poděkovat za její přízeň a udělat něco hezkého pro naše fanoušky, sousedy a všechny, kteří si chtějí během posledního prázdninového víkendu užít pěkný rodinný program. I proto stále trváme na tom, aby bylo Vinobraní u Máchova jezera přístupné zdarma. Moc se na letošní ročník těšíme a věříme, že bohatým programem a veselou atmosférou se nám podaří návštěvníkům vytvořit nejen pěkné zážitky, ale také srdečné vzpomínky,“ komentuje Viktor Šedivý, předseda představenstva společnosti Regata Čechy, a.s., která hotel Port vlastní a provozuje.

Další podrobnosti o 11. ročníku Vinobraní u Máchova jezera naleznete na:

https://www.hotelport.cz/vinobrani-u-machova-jezera

Čtěte dál …

Návštěva vinařství Johann W

Vinařství v Čechách nejsou úplně nejznámější a nejoblíbenější u milovníků vína. Ale rozhodně se vyplatí některá z nich navštívit a zdejší produkci ochutnat. Obzvlášť pokud je to spojeno s výletem do přírody nebo za památkami. A pokud se vydáte třeba na hrad Hazmburk,...

pokračovat ve čtení