Vánoční tradice – jaké jsou u nás a kde se inspirovat, pokud chcete zkusit něco nového? 

Vánoce jsou o tradicích, rodině, setkávání, obdarovávání, dobrém jídle a pití – a to všude na světě. Pokud byste svoje oslavy rádi trochu ozvláštnili, inspirujte se zvyky ze zahraničí i nabídkou ne úplně tradičních vánočních drinků, které pomohou doladit atmosféru! Vyzkoušejte třeba medový Božkov Republica Honey, místo cukroví si dopřejte Baileys Original Irish Cream a po návratu z půlnoční nebo vánoční procházky se zahřejte horkým Bavorákem! 

Co mají společného Vánoce ve Francii a Americe? Krocana jako hlavní chod! Dárky nosí Pere Noel, v USA Santa Claus, zatímco v Itálii s nimi přichází čarodějnice Befana. Asi nejzvláštnější podobu má pak „Ježíšek“ v Argentině – dárky přináší kůň Magi. Tomu je pak potřeba připravit seno a vodu. V přímořských zemích jedí často na Štědrý den mořské plody, v hispánských státech potom vepřové maso, anebo dokonce páva. V Japonsku si myslí, že na Vánoce patří na stoly kuře a la KFC. A asi nejexotičtější vánoční zvyk mají ve Venezuele – na vánoční mše jezdí na kolečkových bruslích a v kostýmech. To ve sněhu raději nezkoušejte.
Tradice vždycky odpovídají podmínkám i charakteru národa. A tak v Česku přijde Ježíšek, rodiny prostírají u stolu o jeden talíř navíc pro případného pocestného a pod talíř se dává kapří šupina. Na stole je nejčastěji ryba a bramborový salát, vánoční pohoda se tvoří už několik týdnů předem při pečení cukroví. Celý dům provoní sladkosti podle receptů děděných po generace nebo vaječný likér. Pomocníkem při pečení bývají likéry od značky Božkov, moderní verze cukroví využívají také lahodný a krémový Baileys Original Irish Cream. K Vánocům patří neodmyslitelně i pohádky, které dolaďují atmosféru při rozbalování dárků a při vychutnávání rodinné pospolitosti. Tu podtrhnou i vánoční drinky, které si během vánočních svátků připravíte v pohodlí domova během pár minut.

Čtěte dál …

Tesco představuje inovaci, která významně sníží plýtvání potravinami u dodavatelů a zvýší přerozdělení lidem v nouzi

Tesco dnes představilo inovaci pro dodavatele, která výrazně zjednoduší a urychlí darování potravinových přebytků lidem v nouzi a přispěje ke snižování potravinového odpadu. Nově budou do aplikace Foodiverse zapojeni i dodatelé, aby mohli darovat potravinové přebytky...

pokračovat ve čtení