Slovenské polévky Carpathia: sáček plný chuti na cesty

Slovenské polévky Carpathia se pyšní dlouholetou tradicí, originální recepturou i lokální výrobou. Připravit si je navíc můžete během pár minut. Jsou proto skvělou volbou na dovolené. Talíř teplé a vydatné polévky totiž přijde vždycky vhod. Značka, která si získala srdce Slováků a na slovenském trhu je číslo jedna, míří do Česka se třemi druhy polévek: Francouzská, Slepičí a Gulášová.

Pár minut, to naprosto stačí na přípravu lehkého oběda či teplé večeře. Ať už máte za sebou dlouhý výlet ve městě, celý den strávený na pláži či se blížíte k další zastávce při přechodu hor, baterky vám během chvíle dobije instantní polévka Carpathia.

Ve slovenské Prievidzi se tyto polévky vyrábějí z poctivě vybraných surovin, což oceňují i sami Slováci. Carpathia je dlouhodobě jejich nejoblíbenější značkou polévek. Nyní překračuje hranice a přichází s výběrem tří sáčkových polévek na český trh. Jedno balení obsahuje 8 porcí, obsah sáčku stačí vařit zhruba 10 minut ve 2 l vody.

Francouzská polévka se slovenskými kořeny

Hlavní hit značky Carpathia vznikl v roce 1971. Paní Darina Matyášová, pozdější vedoucí vývojového oddělení a ředitelka závodu, vymyslela novou polévku, která byla něco mezi cibulačkou, ale ne příliš cibulovou, a hovězí polévkou, ale ne příliš hovězí. Slavná francouzská polévka s typickými mušličkami se stala přirozenou součástí dovolených mnoha Slováků a dodnes je nejprodávanější polévkou v sortimentu závodu na Slovensku.

Slepičí vývar, jak má být

Nedělní slepičí polévka je rodinným klenotem. Ta od Carpathie je připravena z kousků slepičího masa, sladké mrkve a špetky kari na dochucení. S vývarem jednoduše nikdy nesáhnete vedle.

Tradiční gulášová perfektně zasytí

Pokud polévku, pak nejraději hustou gulášovou. Potřebujete-li pořádně posilnit, je vydatná a sytá gulášovka ta pravá volba. Polévka se vyrábí dle tradiční receptury s kousky vepřového masa, sladkou paprikou a špetkou majoránky na dochucení.

Věděli jste, že sušení neboli dehydratace je starobylá a osvědčená metoda uchovávání potravin. Sušením se odpařuje voda, takže potraviny lze uchovat bez použití konzervačních látek.

Novinky jsou k dispozici v obchodech Albert, Billa, Globus, Kaufland a Tesco. Doporučená maloobchodní cena za balení je 49,90 Kč.

Čtěte dál …

Návštěva vinařství Johann W

Vinařství v Čechách nejsou úplně nejznámější a nejoblíbenější u milovníků vína. Ale rozhodně se vyplatí některá z nich navštívit a zdejší produkci ochutnat. Obzvlášť pokud je to spojeno s výletem do přírody nebo za památkami. A pokud se vydáte třeba na hrad Hazmburk,...

pokračovat ve čtení