Second hand a vintage oblečení, módní přehlídku, DJs i skvělý streetfood nabídne Food & Vintage Market ve Food Truck Pointu v Holešovické tržnici

Připravte se na nezapomenutelný zážitek! Holešovická tržnice ve spolupráci se startupem Leepa přinese do areálu tržnice 19. srpna jedinečnou akci Food & Vintage Market. Návštěvníci se budou moci těšit nejen na možnost nakoupit unikátní second hand fashion kousky a ochutnat to nejlepší z Food Truck Pointu, ale také zažít jedinečnou atmosféru a kulturu second hand komunity. 

Food & Vintage Market se uskuteční v sobotu 19. srpna ve Food Truck Pointu u Haly 22 od 14. do 22. hodiny. Akce nabídne bohatý program zahrnující nakupování výběrového second hand a upcycled oblečení od více než 15 lokálních značek a second handů jako je Kuzmarkt, Filtr Coffee & Clothes, Pofel nebo Kira Studio, ale i nezávislých kreativců věnujících se upcyclingu jako Revive, Re-Generation či Flava Supplier. Dále se návštěvníci mohou těšit na skvělý street food, DJs nebo fashion show zúčastněných značek. Zájemci se mohou nechat potetovat od tatérů z legendárního studia Tattoo Tsunami a k vidění bude i výstava soch lokálních umělců pod taktovkou Chemistry Gallery, která sídlí rovněž v Holešovické tržnici v Hale 40.

Akci pořádá ve spolupráci s Holešovickou tržnicí mladý startup Leepa,kterýbuduje second hand komunitu pravidelnými akcemi. Ty přesahují klasický prodejní formát a Leepa je pojímá více jako subkulturní tematické eventy. Skrze zapojení umění, hudby a show tak zprostředkovává návštěvníkům unikátní prožitek, který vychází z různorodosti a pestrosti celé komunity.

Ne jinak je tomu v případě Food & Vintage Marketu. Holešovická tržnice je místem, kde se spojuje kultura, umění, gastronomie, obchod i kreativní odvětví. Její industriální atmosféra a genius loci je ideálním prostředím pro konání této akce.  Ta se tentokrát více zaměřuje na letní pohodu a návštěvníci si kromě nakupování, hudby a módní přehlídky dopřejí street food výběr toho nejlepšího z Food Truck pointu. Konkrétně smash burgers od Pavlo’s, quesadillas nebo kuřecí stripsy marinované v podmáslí od Můj přívYES, palačinky a řemeslnou zmrzlinu od La Paletta a samozřejmě pivo, prosecco nebo míchané drinky od Permanent Tržnice.

Program zahrnuje po celou dobu konání akce nakupování od více než 15 second hand a upcycled značek, jídlo, dj’s nebo tetování od legendárního salónu Tattoo Tsunami. V 16 hodin pak čeká návštěvníky degustační hodinka, kdy budou moci ochutnat v menších porcích celou nabídku Food Truck Pointu. Vrcholem akce je pak fashion show startující v 18:30, kde jednotlivé second hand a upcycled značky představí svoji vizi budoucnosti módy, která je postavena na cirkulární ekonomice. 

Vstup na akci je zdarma.


Leepa je český startup, který sdružuje přes 30 nejlepších second hand a upcycled značek a obchodů na jednom místě a zároveň nabízí zákazníkům nejjednodušší cestu, jak poslat své milované oblečení zpět do oběhu. Na jejich online platformě si tak zákazník může nakoupit z výběru čítající přes tři tisíce unikátních fashion kousků, které jsou raritní, z kvalitních materiálů nebo mají zajímavý střih. Bez ohledu na to, od kterého obchodu nebo značky si zákazník nakoupí, zaplatí vždy jen jedno poštovné, nebo si svou fashion nadílku může vyzvednout zdarma právě v Holešovické tržnici.

Čtěte dál …