Salátové Hugo okurky z Čerstvě utrženo jsou nově značeny ekologicky – laserem

Farmářské družstvo Čerstvě utrženo, které na tuzemský trh dodává kvalitní lokální zeleninu a ovoce, jako první český producent přichází s moderním laserovým značením.  Tento na první pohled takřka přehlédnutelný počin nahrazuje původní papírové samolepky a přináší tak značné úspory materiálu, odpadu a další cenné benefity pro životní prostředí.

Voňavé, křupavé a šťavnaté salátové Hugo okurky z produkce Čerstvě utrženo nyní mají ekologické laserové značení. Značka je na povrchu dobře viditelná, a přitom nijak neovlivní chuť, vůni, poživatelnost či kvalitu okurky. Okurky z Čerstvě utrženo  jsou tak stáleplné autentické chuti. Na farmě ve Velkých Němčicích  totiž dostávají čas skutečně dozrát a navíc jsou vždy čerstvé, k zákazníkům necestují přes půl Evropy, ale z prosluněné jižní Moravy.

Huga jsme potřebovali hned na začátku jeho uvedení na trh viditelně označit, aby v prodejnách nedocházelo k záměně naší moravské okurky s okurkami ze zahraničí. Začali jsme tedy používat malé papírové samolepky, které ale nebyly funkční. Okurka má hodně vlhkosti, samolepky nedržely a odlepovaly se. Inspirovali jsme se proto v zahraničí a vyzkoušeli nejmodernější laser. Ten okurku šetrně označí, navíc úplně bez odpadu,“ konstatuje Josef Karpíšek, vedoucí farmy ve Velkých Němčicích.

V salátových Hugo okurkách z Čerstvě utrženo do našich kuchyní míří čerstvá zelenina plná vitamínů a minerálních látek – chutná, zdravá, osvěžující a kaloricky nenáročná. Můžeme je chroupat jen tak nebo přidat do polévek, omáček, smoothies, salátů, sendvičů…  Možností, jak zapojit okurku do jídelníčku, je nespočet. Zkuste třeba úplně jednoduše přihodit kousky okurky do džbánu s vodou, skvěle ji provoní a promění v neobyčejný nápoj.

O ČERSTVĚ UTRŽENO

Čerstvě utrženo je sdružení několika tuzemských farmářů, kteří pod společnou značkou pěstují a dodávají do obchodů kvalitní zeleninu a ovoce pěstované lokálně a poctivě. Za každým utrženým rajčetem, meruňkou a dalším ovocem nebo zeleninou se značkou Čerstvě utrženo stojí konkrétní lidé, kteří se jim do poslední chvíle věnují. V Čerstvě utrženo se snaží co nejvíce šetřit přírodu, vyhýbají se chemii a zbytečně neplýtvají vodou. Namísto pesticidů používají výhradně přirozenou biologickou ochranu a maximum přirozeného světla a vzduchu.

Produkty s logem Čerstvě utrženo najdete např. v sítích Makro, Globus, Kaufland, Tesco, Albert či Delmart a v online obchodech Košík.cz, Rohlík.cz a Scuk.cz. První tři kamenné prodejny Čerstvě utrženo jsou v Brně – v OC Šumavská Market, OC Kaštanová a OC Perla. Od září 2020 funguje  Krámek Čerstvě utrženo v ZC Slavkov u Brna a nově také v Olomouci.  V každém z těchto pěti míst dostávají prodejní prostor také další menší domácí i zahraniční producenti kvalitních potravin.

Více na:

www.cerstveutrzeno.cz

www.facebook.com/cerstveutrzeno

www.instagram.com/cerstveutrzno

Čtěte dál …

Stylová i za grilem

Léto je ideálním časem na pořádání grilovaček, posezení s kytarou u ohně a různých zahradních setkání s přáteli a rodinou. Dostali jste pozvání na takovou akci, nebo ji sami pořádáte? Kromě pohodlí ostatních myslete i na to své, a vsaďte na stylový ležérní outfit, ve...

pokračovat ve čtení