RUM ZACAPA A RAUL LOPEZ Z LUAR UVÁDĚJÍ LIMITOVANOU KOLEKCI: ÓDANA DĚDICTVÍ, KOMUNITU A ŘEMESLO

Ron Zacapa, proslulý luxusní stařený rum z Guatemaly, oznamuje zahájení exkluzivní spolupráce s Raulem Lopezem, vizionářským módním návrhářem, který stojí za průkopnickou značkou Luar.

Lopez spojil své síly s ikonickou značkou rumu a navrhl limitovanou kolekci, která spojuje společnou oddanost k řemeslu a dědictví se světem vysoké módy. Tato sada čerpá inspiraci z kultovní tašky Ana společnosti Luar pojmenované po vlivných ženách v Lopezově životě, stejně jako z ikonického zdobení Petate* od společnosti Zacapa, které zkrášluje každou lahev a které ručně vyrábějí zručné tkalkyně v Guatemale, čímž se při životě udržuje řemeslo ručního tkaní. Tato práce se předává v místních komunitách z generace na generaci již více než 25 let.

Podobným způsobem Lopezův design velmi ovlivnily jeho rodinné vazby a výchova v energických dominikánských komunitách. Touto luxusní sadou vzdává poctu Canasto, tkané tašce, kterou nosily jeho matka a babička, s charakteristickým tkaným zdobením Petate od značky Zacapa.

„Mám nesmírnou radost, že vám mohu představit tuto neuvěřitelnou kolekci, která je skutečnou revolucí pro momenty, kdy se scházíme, abychom stylově oslavovali,“ říká Raul Lopez. „Spolupráce se značkou Zacapa byla obohacující zkušeností, oslavou našeho společného latinskoamerického dědictví a poctou našim kořenům. Řemeslná zručnost neuvěřitelných žen z tkalcovských komunit ve mně vzbuzuje obrovský respekt. Je mi ctí vetkat jejich řemeslo do svých návrhů. Vědomí, že Zacapa podporuje v této tradici více než 700 žen, mě naplňuje hrdostí, že mohu v rámci naší spolupráce vyzdvihnout jejich úžasnou práci.“

Kolekce oslavuje korunovační klenot portfolia Zacapa, Zacapa XO, směs rumů starých 10 až 25 let, dozrávajících v sudech vybraných s velkou péčí a dokončených ve francouzských dubových sudech. Tento mimořádný rum doplňuje pečlivý výběr stylových doplňků, včetně na zakázku vyrobeného šejkru, koktejlové lžíce, plátěných koktejlových ubrousků, kožených a tkaných podtácků Petate a skleněného nádobí. Set doprovází skleněná karafa zabalená do charakteristické kůže Luar a obalu Petate, která je slavnostní nádobou pro prezentaci vynikajícího rumu. Kolekce není jen funkční, ale i stylový doplňek každého setkání. Je ideální pro zábavu a uděláte s ní dojem i na přátele.

„Zacapa je nadšená, že může spojit své síly s Raulem Lopezem z Luar a oslavit partnerství, které propojuje svět luxusních lihovin a módy,“ říká Sam Salameh, viceprezident společnosti Diageo v Severní Americe. „Tato spolupráce je víc než jen limitovaná kolekce. Je to živá oslava dědictví, inovací a sdílené vize, která zaujme a inspiruje.“

Oslava latinskoamerických komunit je hluboce zakořeněna v charakteru společností Zacapa i Luar. Tato exkluzivní spolupráce, která byla zahájena před svátkem matek Dia de las Madres, vzdává hold ženám, které nejen formovaly Lopezovu kariéru, ale také přispěly ke slavnému dědictví společnosti Zacapa. V čele společnosti Zacapa stojí žena, Lorena Vasquez, Master Blender této značky. Je průkopnicí ve světě lihovin, kterému tradičně dominují muži. Lorena, světová osobnost s nepřekonatelnou vášní a hlubokým respektem k bohatému dědictví společnosti Zacapa, dovedně zkombinovala zažité tradice s inovativními technikami a vytvořila tak proces, který bude předán budoucím blenderům.

„Pokaždé, když držím láhev Zacapa, jsem plná hrdosti a cítím inspiraci mimořádnými dovednostmi a duchem tkalkyň Petate, jejichž umění je ikonou naší značky a spojuje nás v našich guatemalských kořenech,“ říká Lorena Vasquez, Master Blender rumu Zacapa.

Tato spolupráce navazuje na uznání Raula Lopeze značkou Zacapa. Právě ta poctila Lopeze cenou „Vizionář roku“, první svého druhu, na summitu Latin American Fashion Summit (LAFS) 2023 v Miami na Floridě, což naznačilo přirozený vývoj partnerství s Lopezem. Uznání Lopeze značkou Zacapa přesahuje oslavu jeho pozoruhodných úspěchů ve světě vysoké módy – vzdává také hold Lopezově neochvějné oddanosti posilování komunity prostřednictvím sdílených hodnot. V souladu se svým velkým závazkem pomáhat komunitám a rozvíjet umění jejich řemesel daruje Zacapa část výtěžku ze spolupráce Národní asociaci latinskoamerických umění a kultury (NALAC). Odhodlání NALAC podporovat latinskoamerické umělce a řemeslníky výrazně souzní se závazkem společnosti Zacapa pozvednout guatemalské komunity prostřednictvím umění tkaní Petate a vizionářského řemesla Raula Lopeze.

Omezený počet kompletní kolekce, která vzešla ze spolupráce společností Zacapa a Luar, je k dispozici online exkluzivně prostřednictvím luxusního e-commerce prodejce, ReserveBar. Zaregistrujte se a získejte přístup k předprodeji.

Více o tkalcích Petate společnosti Zacapa, na www.zacaparum.com/en-us/our-story/petate-weaving

Čtěte dál …