Řemeslná pekárna Zrno zrnko uvádí dokonalé koláče, šneky a další sladké kousky – v hlavní roli: extra čerstvé máslo z La Formaggeria Gran Moravia

Kvalitní máslo je nezpochybnitelným králem každé pekárny, ve které to s poctivým řemeslem myslí opravdu vážně. Své o tom vědí v oblíbené pekárně  Zrno zrnko, kde týdně zpracují 150 kilo másla! Stejně jako u všech dalších surovin, také v tomto případě sáhli po tom nejlepším – extra čerstvém másle z La Formaggeria Gran Moravia, které se vyrábí v litovelské sýrárně Brazzale Moravia a.s..

„La Formaggeria Gran Moravia jsme si vybrali, protože jejich máslo je zkrátka nejlahodnější. Vyrábí se z přirozeně odstáté smetany vysoce kvalitního mléka určeného pro výrobu sýru Gran Moravia. Obsahuje minimálně 82 % mléčného tuku, maximálně 16 % vody a maximálně 2 % netuků. Navíc jde o české máslo od české firmy – doprava v rámci republiky tak snižuje uhlíkovou stopu,“ říká spolumajitel pekárny Zrno zrnko Ondřej Kuchař.

„Segment kvalitních pekáren nás zajímá a chceme do něj více proniknout. Jsme hrdí, že můžeme dodávat naše máslo zrovna do Zrno zrnko, protože z něj vyrábějí skvělé pečivo. Dokonce i my ho nabízíme v jedné z našich prodejen,“ říká ředitel La Formaggeria Gran Moravia Claudio La Carbonara.

Čerstvá spolupráce řemeslné pekárny Zrno zrnko a La Formaggeria Gran Moravia je vzájemná: Máslo z Litovle pozvedá chuť koláčů, šneků, vánoček, croissantů a dalších sladkých kousků v pekařských kavárnách Zrno zrnko k dokonalosti. A kváskové chleby, bagety  a další pečivo Zrno zrnko rozšířily sortiment nové prodejny La Formaggeria Gran Moravia v Praze na Výtoni.  

ZRNO ZRNKO

Zrno zrnko je řemeslná pekárna v pražských Nuslích. Přídavné jméno „řemeslná” v  případě této pekárny není jen dobře vypadající slůvko bez obsahu, ale každodenní realita. Kváskové chleby, bagety, koláče, croissanty, loupáky… každý kousek tady pečou z těch nejlepších základních surovin, převládá ruční práce, která je jemnější než stroje, a těsto dostává dostatek času, aby se naplno rozvinula jeho chuť. Pekařské kavárny Zrno zrnko najdete vedle Nuslí (Čestmírova 17a) také na Tyláku (roh Bělehradské a Rumunské), na Senovážném náměstí (Senovážné nám. 978/23), v centru Brumlovka (Brumlovka, Vyskočilova 1422/1a), v Holešovicích (Palác Elektrických podniků, Bubenská 1477/1) a nově v Dejvicích (Dejvická 574/33). A proč pekařská kavárna? Jednoduše proto, že k výtečnému pečivu si můžete dopřát stejně delikátní kávu. Zrno zrnko má vlastní espresso směs – výsledek spolupráce se znalci z české pražírny Dos Mundos.

Více na:

www.zrnozrnko.cz

www.instagram.com/zrno_zrnko

www.facebook.com/Zrnozrnko

Čtěte dál …

HARIBO podzimní ježci

Vytvořte si jedlou podzimní dekoraci, kterou můžete obdarovat třeba děti ve škole nebo mateřské školce. CO BUDETE POTŘEBOVAT: Hnědý, krémový a černý papír sáček nůžky tavná pistole tužka růžová pastelka černá fixa bílá fixa bonbony HARIBO POSTUP: Z hnědého papíru...

pokračovat ve čtení

Vánoční dárek pro manžela, rodiče, kamarádku nebo pro kolegy v práci? Dárkové kazety AHMAD TEA jsou sázkou na jistotu, stačí si jen vybrat.

Vánoce se kvapem blíží a ať se nám to líbí nebo ne, je nejvyšší čas důkladně se zamyslet nad vánočními dárky. Pokud nepatříte mezi poctivce, kteří již mají vše připraveno a zabaleno, aby si v poklidu užili sváteční atmosféru, ale naopak uvítáte jakoukoli...

pokračovat ve čtení