Prožijte léto se svěží chutí výrobků Mlékárny Valašské Meziříčí

Léto je konečně tady. Všichni se těší, že si ho budou moci vychutnat plnými doušky a bez omezení. Je v podstatě jedno, zda se chystáte k moři nebo jen si užít pobyt venku na zahradě.  Důležité je odpočinout si a načerpat energii, jak ze sluníčka, tak z pohybu na čerstvém vzduchu nebo u dobrého osvěžujícího jídla. Mlékárna Valašské Meziříčí připravila několik osvěžujících receptů za použití nejprodávanějších výrobků ze svého sortimentu. Chutnají dobře, a to jak samotné, tak právě v pokrmech z nich připravených. Teplé dny nabádají vyzkoušet různé recepty například na chladnou domácí zmrzlinu či osvěžující nápoj. Lahodné recepty navíc zvládne každý během chvilky.

„Bílý jogurt z Valašska se hodí nejen pro konzumaci na snídani či svačinu, ale lze ho použít také k přípravě osvěžující domácí zmrzliny,“ uvádí Zdeněk Bukovjan, Sales&Marketing manažer Mlékárny Valašské Meziříčí. „Kefírové mléko z Valašska ať již ochucené nebo přírodní bez příchuti, si pak skvěle vychutnáte s čerstvým ovocem a ledem jako lahodný smoothie nápoj,“ dodává Zdeněk Bukovjan.

Lahodná zmrzlina z Bílého jogurtu z Valašska

Suroviny na 1 porci

150 g   Bílého jogurtu z Valašska

1 lžička cukru moučka

150 g   jahod, malin nebo jiného sezónního ovoce

Postup přípravy

Čerstvé ovoce nejprve rozmixujeme. Postupně po lžičkách přidáváme Bílý jogurt z Valašska a cukr. Vzniklou směs plníme do formiček na zmrzlinu a necháme v mrazáku do druhého dne. Poté podáváme malým i velkým. Snadnou jogurtovou zmrzlinu s ovocem podáváme v teplých dnech jako výborné občerstvení.

Čtěte dál …