Pět tipů, jak o sebe pečovat během horkých letních dní

Letní měsíce jsou v plném proudu a každý z nás hledá způsoby, jak si užít slunečného počasí, zároveň se osvěžit a pečovat o své zdraví. Vysoké teploty jsou pro naše tělo náročné, ať už se jedná o pokožku nebo ztrátu tekutin. Přinášíme vám proto několik užitečných tipů, jak se o sebe v létě starat.

 • Pijte dostatek tekutin

  Zvláště v letním období bychom měli dbát na dostatečný příjem tekutin. Stejně jako hydratujeme svou pleť a chráníme ji krémy s dostatečným faktorem ochrany proti UV záření (SPF), nesmíme zapomínat na hydrataci zevnitř. Minerální vody mají v pitném režimu své nezastupitelné místo; nejen, že tělo hydratují, ale oproti kohoutkové vodě mu dodávají také potřebné minerální látky, které podporují správné fungování celého organismu a imunitního systému.  Nízce a středně mineralizované minerální vody můžeme pít každý den bez omezení. Dostatečná hydratace se projeví i na naší pokožce a pleti.

  • Alkohol konzumujte s mírou

  Léto přímo vybízí k tomu dát si vychlazený drink – ale pozor, konzumaci alkoholu není radno přehánět. Alkohol totiž může tělo odvodňovat, což v teplém letním počasí není úplně žádoucí. Pokud i tak máte chuť na lahodný koktejl, nemusíte si jej zakazovat. Nápoj může být zdraví prospěšný a zároveň skvěle chutnat. Spojte příjemné s užitečným a namíchejte si nealkoholický koktejl s minerální vodou. Vyzkoušejte koktejl Celebration s minerální vodou Mattoni Extra perlivou a dopřejte si tak letní osvěžení bez kompromisů. Tuto novinku se 150% perlivostí uvedla Mattoni na trh jako limitku při příležitosti oslav 150. výročí založení značky, Celebration se tak stává symbolem oslav a letních radostí.

  Pokud máte chuť na ještě větší exotiku, zkuste nealko koktejl Mattropicana. Tento drink v sobě snoubí závan tropických dálek a svěžest máty s opojnou chutí sladkého ananasu. Oba drinky připravíte snadno doma. Hodí se pro setkání s přáteli, rodinné oslavy, spontánní večírky nebo pro chvíle, kdy si chcete udělat čas pro sebe. Ocení je i děti nebo řidiči.

  Recept Celebration:

  10 cl Mattoni Extra perlivé
  8 cl Granini Passion Mango Vanilla
  2 cl citronové šťávy
  1cl YO bezinka
  2 lístky máty

  Recept Mattropicana:

  5 tenkých plátků ananasu (trojúhelníčky)
  5 lístků máty
  1 lžička třtinového cukru
  10 cl Mattoni s příchutí citronu
  máta nebo ananas na ozdobu

  • Jezte vodnaté ovoce a zeleninu

  Tekutiny do těla můžeme dostat také konzumací potravin s vysokým obsahem vody. Mezi ně patří především v létě oblíbené melouny, jahody, pomeranče, okurky a rajčata. Ovoce i zelenina jsou v létě velmi osvěžující a dodají potřebné vitamíny.

  • Nepobývejte příliš dlouho na přímém slunci

  Opalování může být příjemné, ale ani s pobytem na přímém slunci by se to nemělo přehánět. Kromě zarudlé pokožky si můžeme koledovat o úžeh. Vyhněte se proto přímému slunci v době největšího slunečního žáru, což je přibližně mezi 11:00 až 15:00, kdy je slunce nejsilnější. Schovejte se do stínu a nezapomínejte na pokrývku hlavy.

  • Fyzickou aktivitu si naplánujte na ráno nebo večer

  Pokud se chcete věnovat sportovním aktivitám, naplánujte si je na chladnější hodiny; brzy ráno nebo večer bude teplota příjemnější a méně se vyčerpáte. Důležité je hlavně poslouchat své tělo a pokud cítíte, že potřebujete odpočinek, dopřejte si jej a nemějte výčitky.

  Mattoni Extra perlivá je k dostání v plechovce o objemu 0,5 l za doporučenou maloobchodní cenu 20,90 Kč a také v PET lahvi 1,5 l za MOC 15,90 Kč.

  Autor foto: Mattoni

  Čtěte dál …

  HARIBO podzimní ježci

  Vytvořte si jedlou podzimní dekoraci, kterou můžete obdarovat třeba děti ve škole nebo mateřské školce. CO BUDETE POTŘEBOVAT: Hnědý, krémový a černý papír sáček nůžky tavná pistole tužka růžová pastelka černá fixa bílá fixa bonbony HARIBO POSTUP: Z hnědého papíru...

  pokračovat ve čtení