Oslavte Mezinárodní den žen ve stylu perníkových báboviček s třešněmi

Rok se s rokem sešel a my již tradičně před jarní rovnodenností slavíme Mezinárodní den žen. Chtěli byste obdarovat v tento sváteční den svou maminku, babičku, sestru či kamarádku něčím nečekaným, zároveň jedinečným, a ideálně aby to nebyly květiny jako každý rok? V tom případě pro vás máme lahodný tip, kterým neuděláte krok vedle. Roztomilé perníkové bábovičky s třešněmi, které zvládne každý z vás. Recept je opravdu jednoduchý a do pečení se mohou zapojit i děti. Není totiž mnoho lepších forem pozornosti než něco, co potěší naše chuťové pohárky.

Nezapomeňte na ženy ve vašem okolí

Co plánujete dělat osmého března? Že nevíte? Osmý březen, připadající tento rok na středu, je Mezinárodním dnem žen. Jsme zastánci toho, že každý den je příležitost k oslavě, a z toho důvodu je i tento den jako stvořený k příležitosti dopřát sobě nebo svým blízkým něco speciálního. Třeba naše perníkové bábovičky s třešněmi! Že se vás to netýká, a že tento svátek jako ženy neslavíte? A proč byste nemohli překvapit něčím sladkým své kolegyně, kamarádky či maminky? Anebo jen samy sebe? To se samozřejmě týká i mužů, není totiž nic lepšího, co by žena chtěla od svého milého než něco, co pohladí duši, ale ještě lépe chuťové pohárky. Navíc tyto delikátní perníkové bábovičky zvládne díky jejich jednoduchosti opravdu každý. V případě, že ale formičky na tyto dezerty nemáte, nezoufejte. Při obdarovávání druhých není totiž důležitá forma, ale obsah. Pokud si tedy vzpomenete ať už na své kolegyně, kamarádky, či jako pozorný partner na svou paní či slečnu, jde především o vaše pozorné gesto! A takovým gestem tyto chutné a zároveň časově nenáročné bábovičky skutečně jsou.

Mouky Babiččina volba jsou prostě Klasa

Mouky z portfolia Babiččina volba opět potvrdily, že kvalita je jejich prioritou. Na počátku tohoto roku totiž získaly Pšeničná mouka celozrnná a Žitná mouka celozrnná certifikaci Klasa a přidaly se tak k

dalším sedmi moukám této značky, které označení Klasa na svých obalech již hrdě nosí. A co označení vlastně pro nás spotřebitele znamená? Klasa má spotřebitelům pomoci ve výběru těch nejkvalitnějších produktů na trhu. V regálech se nachází tolik značek, že je pro běžného spotřebitele téměř nemožné si pročítat složení všech produktů a následně vyhodnocovat, který z nich je pro něj ten nejlepší. A právě od toho je tu označení Klasa, aby výběr usnadňovala. Je totiž udělováno pouze produktům, které zaručují svou kvalitu a jistou jedinečnost ve srovnání s ostatními dostupnými produkty na trhu. Má tedy nám, běžným uživatelům pomáhat v tom, abychom investovali peníze do skutečné kvality. Proto neuděláte chybu, když si z nově certifikovaných mouk upečete například naše perníkové bábovičky.

Ingredience

 • 200 g mouky Babiččina volba žitná chlebová
 • 100 g cukru
 • 110 ml mléka
 • 2 vejce
 • 80 g rozpuštěného másla
 • ½ kypřicího prášku do perníku
 • ½ lžičky skořice
 • 1 lžíce kvalitního kakaa
 • 1 lžíce medu
 • 1 lžíce třešňové marmelády
 • 100 g třešní

Postup

Do mísy nasypte cukr, kypřicí prášek, skořici, kakao a většinu tohoto balíčku mouky (trochu si jí nechte na vysypání formiček).

V druhé nádobě smíchejte mléko, žloutky, máslo, med a marmeládu.

Z bílků vyšlehejte sníh. Sypkou směs postupně spojte s tekutou a na závěr opatrně vmíchejte sníh.

Třešně vypeckujte, nakrájejte je na menší kousky a zlehka přidejte do těsta.

Formy na bábovičky vymažte máslem a vysypte moukou (pokud formy na malé bábovky nemáte, použijte formu na muffiny). Naplňte těstem a pečte asi 20 minut v troubě předehřáté na 180°C.

Čtěte dál …