Ochutnejte sladký dar podzimu: ovoce kaki Persimon Bouquet

Zamilujte se do svěží, sladké a lahodné chuti kaki! Kaki, známé také jako Persimon Bouquet pochází přímo ze srdce Valencie ve Španělsku. Je obzvláště oblíbený díky své jedinečné chuti, která je kombinací manga, datlí a broskví.

Zralé plody mají jasně oranžovou barvu, jsou měkké na dotek a mají bohatou, sladkou, trochu kořenitou chuť. Tvarem připomínají rajče.

Kaki je nejen chutné, ale také plné vitamínů, antioxidantů a vlákniny. Povzbuzuje metabolismus, posiluje imunitní systém a působí proti únavě. Jeho bohaté vlastnosti z něj dělají ideální zdravou svačinu pro každou příležitost. Slupka je sice jedlá, ale spíše se doporučuje jíst kaki bez ní.

Kaki Persimon Bouquet lze využít jak ve sladkých, tak i ve slaných pokrmech. Kaki je vynikající ve všech formách – v salátech, ovocných dezertech, skvěle chutná v podobě džemu, hodí se do omáček k masu nebo například k uzeninám, na charcuterie či do smoothie.

Plody kaki Persimon Bouquet jsou k dostání od konce října např. v obchodní síti Kaufland, Globus a v kamenných maloprodejnách. Cena se pohybuje od 8 do 18 Kč za kus. Více informací na www.nejkaki.cz.

Čtěte dál …